Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlatí hoši slavili s tisíci fanoušků na Staroměstském náměstí

Sport

  11:21aktualizováno  16:47
PRAHA - Krátce před tři čtvrtě na jednu přistálo letadlo s hokejovou reprezentací v Praze na Ruzyni. Hokejisty přivítalo na pět stovek burácejících fanoušků přímo na letišti. Epicentrum oslav se před 15. hodinou přesunulo z ruzyňského letiště na Staroměstské náměstí, kam dorazily tisíce lidí.

Staroměstské náměstí a davy fanoušků. foto: ČTK

Krátce před tři čtvrtě na jednu přistálo letadlo s reprezentací v Praze na Ruzyni. Hokejisty přivítalo na pět stovek burácejících fanoušků. Jako první se vystoupili z letadla kapitán Tomáš Rolinek a největší hvězda týmu Jaromír Jágr, kteří společně ukázali mistrovský pohár.

Na tiskové konferenci, která se uskutečnila přímo na letišti, se s novináři sešli trenér reprezentace Vladimír Růžička, kapitán týmu Tomáš Rolinek, Jaromír Jágr a šéf hokejového svazu Tomáš Král. Dojatý Růžička na konferenci jen těžko hledal slova. "Byly to strašné nervy," připustil.Mistři světa nedorazili do Prahy kompletní, do Čech přiletělo jen 22 hráčů. Chyběli hlavní strůjce titulu - brankář Tomáš Vokoun - a obránce Michal Rozsíval, kteří se vydali z Německa rovnou za rodinami do Spojených států amerických.

Návrat hokejových mistrů z Německa.

Na dobré náladě hokejistům ani fanouškům to však pranic neubralo. Z letiště pokračovala reprezentace v autobuse vyzdobeném nápisem "Hokejoví mistři světa 2010" na Staroměstské náměstí. Odjezd se mírně pozdržel, jelikož někteří hráči se rozhodli "kempovat" na střeše busu, s čímž ovšem nesouhlasil ridič.

V centru města přivítalo zlaté hochy mezi 10 až 15 tisíci lidí a pódiu se nakonec objevila i výše zmíněná dvojice absentérů - Vokoun s Rozsíval - byť pouze na fotografiích v rukou spoluhráčů. Celý tým si po představovačce s chutí zanotoval s fanoušky slavný hip skupiny Queen "We are the champions" a ještě předtím s hrdostí v hlase zazpívali národní hymnu.

Návrat hokejových mistrů z Německa.

"Dnes si to užíváme, stejně jako včera doma po vítězství. Ale byli to nervy. Dnes už je to jen zábava," řekl serveru Lidovky.cz starší fanoušek Jirka z Ústí nad Labem, který do Prahy dorazil s celou rodinou. A ač pouze s vodou v ruce (narozdíl od zbytku příbuzenstva) byl spokojený. S hráči se setkal již na letišti a následně jel s autobusem českých hokejistů až na Staromák.

Hokejisté poté ovládli pódium na náměstí a téměř sami bavili neustálými fórky a hlášky nadšené publikum. "Je to tady skvělé. Utekli jsem po čtvrté hodině z výuky, ale nelitujeme," zářili oči třem mladíkům z Hradce Králové. Stejně si užívaly oslavy i další, většinou se po pódiem tvořily skupinky kamarádů, přátel nebo celých rodin.

Návrat hokejových mistrů z Německa: Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr.

Mezi nadšené české fanoušky zavedla zahraniční turisty i jedna z průvodkyní. Cizinci si nechali vše vysvětlit a poté uznale a úsměvem pokývali nad křepčením fanouškům hlavami. Jak řekl kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek. "Užijeme si to. Oslavy budou dlouhé a pořádné." 

Měl pravdu, pondělí 24. května patřilo hokeji a českým hrdinům. V České republice se na několik hodin prostě zastavil čas. Růžička a jeho svěřenci si takovou slávu ale zaslouží. "Kdo neskáče, není Čech."

DÁLE ČTĚTE

VIDEO: HOKEJOVÉ MISTRY SVĚTA přivítaly červená srdce a sličné modelky - VÍCE ČTĚTE ZDE!

OBJEKTIVEM FOTOGRAFŮ LN: Praha slavila společně se zlatými hochy - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ZLATÍ HOŠI slavili s tisíci fanoušků na Staroměstském náměstí - VÍCE ČTĚTE ZDE!

EXKLUZIVNĚ Z KABINY ŠAMPIONŮ: Jak slaví titul mistři světa - VÍCE ČTĚTE A SLEDUJTE ZDE!

VYSMÁTÝ A SLAVÍCÍ JÁGR: Nevěděl jsem, že jsou kluci tak dobří - VÍCE ČTĚTE ZDE!

STŘELEC ROZHODUJÍCÍCH BRANEK KLEPIŠ: Jen hvězdy nestačí, hlavní je bojovnost - VÍCE ČTĚTE ZDE!

SENZACE JE NA SVĚTĚ! Čeští hokejisté jsou opět po pěti letech mistry světa - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ČESKÉ TRUMFY v cestě za zlatem: Obrovská vůle, Vokoun a Jágr - VÍCE ČTĚTE ZDE!

NADŠENÍ JÁGR A VOKOUN: Neuvěřitelný zážitek, ve který jsme ani nedoufali - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ČEŠI JSOU V SEMIIFINÁLE. DŮVODY? Bojovnost, Vokoun a omluvenky ... - VÍCE ČTĚTE ZDE!


Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!