Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Zlín doma porazil Spartu a potvrdil tak svou parádní formu. Oslavil tak vyřazení dresu Petra Lešky

Zleva Jakub Herman a Matyáš Hamrlík ze Zlína se radují z gólu do sítě Sparty. foto: ČTK

zlín - Hokejisté osmého Zlína zvítězili v dohrávce 37. kola extraligy nad Spartou 4:1 a vyhráli osmý z posledních deseti zápasů. Z prvního úspěchu proti Pražanům v sezoně se radovali na třetí pokus.
  17:40

Jágr seřval Vampolu, ten mu pak poradil, ať si odpočine na střídačce. A Kladno díky tomu sestřelilo Kometu

Druhá Sparta po sérii pěti vítězství vyšla podruhé za sebou naprázdno. Utkání na vyprodaném Stadionu Luďka Čajky předcházela slavnostní událost.

Pod střechu byl slavnostně vyvěšen dres zlínské legendy Petra Lešky s číslem 19. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý produktivní centr byl takto oceněn jako dvanáctý hráč v klubové historii.

Hokejisté Zlína sledují vyvěšení dresu Petra Lešky ke stropu haly.

Berani v úvodu sevřeli Spartu před její brankou, Kubiš ale Machovského nepřekonal a Okálova tvrdá rána orazítkovala horní tyč.

K otevření skóre pomohla domácím přesilovka, Machovskému propadla za záda Noskova střela.

Pražany v první třetině brzdila častá vyloučení. Zlín sice další faul nepotrestal, přesto přidal druhý gól. V 17. minutě zamířil mimo dosah Machovského ramena Dufek.

Sparťané ve druhé dvacetiminutovce přidali. O snížení se pokoušel Buchtele, na pozorného Kašíka si nepřišel.

Zlínští zahrozili v početní výhodě, Ferenc dorážel těsně mimo. Ve velké šanci se na druhé straně ocitl Říčka, hbitý Kašík ale kotouč vyrazil před sebe.

S Kudrnovým pokusem si už neporadil, Berany však zachránila tyč. Hosté se dostali na dostřel ve 38. minutě. Košťálek doklepl puk do branky, ještě než vypadla ze svého postavení.

Na začátku třetí části Kašík zlikvidoval střelu nekrytého Blaina. Zlínu vrátil dvougólový náskok Herman, jenž při úniku zužitkoval přihrávku od Claireauxe. Sparťanský obránce Blain ve své další možnosti trefil tyčku.

Křížnou ránu Košťálka zase koncem betonu vytěsnil Kašík a Rousek v přesilovce rozvlnil síť jen z vnější strany. Sparta ještě v závěru vsadila na hru bez gólmana, během ní ale dovršil výsledek Köhler.

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. D. Nosek (Žižka), 17. Dufek (Řezníček, Fryšara), 44. Herman (Claireaux), 58. Köhler - 38. Košťálek (A. Kudrna, Rousek). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: Kašík - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Řezníček, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Claireaux, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.
Sparta: Machovský - Blain, Koistinen, Poizl, Jurčina, Košťálek, Tomáš Dvořák - M. Forman, Pech, Říčka - Rousek, V. Růžička, A. Kudrna - Řepík, Tomášek, Smejkal - Dvořáček, Sukeľ, Buchtele. Trenér: Krupp.