5. října 2010 10:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zmatený zámořský novinář: Česko vyrábí auta Tesla

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Tesla aréna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesla aréna | foto: Reprofoto

PRAHA Cirkus zvaný NHL v pondělí naplno zasáhl Prahu. Do české metropole dorazil už i druhý tým nejslavnější hokejové soutěže Phoenix Coyotes, který o víkendu změří síly s klubem Boston Bruins. Spolu s mužstvy přicestovali i nejrůznější novináři, kteří již začali svým zámořským čtenářům zprostředkovávat své dojmy. "Východní Evropa. Zní to pěkně vzdáleně, co říkáte?" líčí například Todd Walsh na oficiálních stránkách Phoenixu.

Některé příspěvky však přijdou českým čtenářům přinejmenším úsměvné. Hokejisté obou klubů se včera vydali trénovat do holešovické TESLA Areny, domovského stánku hokejistů Sparty. "Stará stodola. Ale tahle hala je neuvěřitelná. Má různá zákoutí a balkony. Nemůžete si zde koupit špatnou vstupenku. Než odletím, chtěl bych se sem zajít podívat na zápas," popisuje Shawn P. Roarke, píšící pro stránky NHL.com. 

Když se však pan Roarke snažil svým čtenářům vysvětlil název haly, pustil se takříkajíc na tenký led. "TESLA Arena není pojmenována po americkém hard-rockovém bandu, ale po československém vynálezci Nikolu Teslovi. Vypadá to, že je zde nyní továrna Tesla, která vyrábí automobily - ale nejsem si 100% jistý."

Jen na vysvětlenou: Srb Tesla zde sice koncem 19. století necelý rok žil, ale do automobilového průmyslu se rozhodně neprosadil... Pana Roarka možná vyvedla z míry jízda tramvají. Jak popisuje, je dobrodružné povahy a tak ji vyzkoušel. "Bylo to dobré rozhodnutí. Dojel jsem bez nehody a viděl kus města," svěřuje se. "A minulou noc jsem byl ve Starém městě. Úžasný zážitek. Tolik historie a budov, které vám vyrazí dech. A na závěr pikantní hovězí guláš s knedlíky, kvůli kterým byste umřeli," zakončuje Roark svůj popis.

  • 5Diskuse
Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz