Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zůtane Petružálek v Chabarovsku? Potíže se snažím nevnímat, říká

Sport

  13:00
HELSINKY - Zápasy ve Finsku jsou pro hokejového útočníka Jakuba Petružálka srdeční záležitost, protože má za sebou dvě úspěšné sezony v týmu Lukko Rauma. V sobotním zápase proti Suomi na turnaji Karjala proto bude mít speciální motivaci. Ve druhém utkání českého týmu na severské akci Euro Hockey Tour se však bude se spoluhráči hlavně snažit odčinit čtvrteční debakl se Švédskem 0:6.

Český hokejista Jakub Petružálek hrající Kontinentální ligu za Chabarovsk foto: ČTK

"Ve Finsku vždy hraju rád, přijede se podívat i kamarád z Raumy, kde jsem hrál. Strávil jsem tady super dva roky, které mi pomohly k adaptaci do ruské ligy. Bude to super zápas, Finové mají asi nejlepší tým v Euro Hockey Tour za poslední roky. To je motivace, speciálně po tom, co jsme předvedli proti Švédům," řekl Petružálek. Osmadvacetiletý útočník si dobře uvědomuje, že v Helsinkách musí národní tým předvést po všech stránkách mnohem lepší výkon než v Gävle. "Ve čtvrtek to bylo žalostné a asi se na to nedalo koukat. Je mi líto fanoušků v Čechách, že takhle reprezentujeme. Musíme se z toho poučit, nebyli jsme připravení. Navíc nás čeká ještě rychlejší hokej," podotkl Petružálek.

Hlavním problémem českého týmu v dosavadním průběhu EHT je slabá produktivita, Češi vstřelili ve čtyřech zápasech jen tři branky. "Musíme se nad sebou zamyslet a hlavně dávat více puků do branky. Nebát se tam chodit a nehledat výmluvy. Musíme se podívat do zrcadla a říct si, jestli jsme pro to udělali maximum. Před brankou to bolí, ale v dnešním hokeji jiné góly nepadají. Šedesát sedmdesát procent jich padá z dorážek, musíme dělat to, co Švédi, Kanaďani nebo Švýcaři," zdůraznil. Odchovanec litvínovského hokeje je jedním ze tří reprezentačních střelců v sezoně. Dobře si ale uvědomuje, že v koncovce má tým problémy.

Chabarovsk zatím vyhrál jen tři zápasy

"Nemáme dost velké sebevědomí, že když jedeme jeden na jednoho nebo dva na jednoho, tak to nevezmeme na sebe. Nemáme tu sobeckost. Musíme se to naučit, vzít odpovědnost na sebe. Musíme to hrát jednoduše, důsledně, vše prát na branku," řekl Petružálek. Útočník, který má na kontě dva starty v zámořské NHL v dresu Caroliny, momentálně hraje v Kontinentální lize v Chabarovsku. Tedy v klubu, kterému se vůbec nedaří a navíc má finanční problémy. "Nezačali jsme dobře, jsme předposlední. Nevyvíjí se to tak, jak si hráči i management představovali. Jsou tam určité problémy, které tomu nepomáhají a všichni jsou trošku nervózní. Nemáme tým jako v minulých dvou sezonách, ale stejně musíme začít hrát a vyhrávat," uvedl Petružálek.

Český hokejista Jakub Petružálek (vpředu) a Švéd Mattias Backman

Amur zatím vyhrál jen tři zápasy. Kvůli velkým ekonomickým problémům Chabarovsku ruský tisk již několik týdnů spekuluje, že někteří hráči klub opustí. A Petružálek by měl být mezi prvními, o jeho služby je totiž v KHL zájem. "Kluci se o tom (o odchodech) baví, já si to moc nechci pouštět do hlavy. Pak to hráče odvádí od soustředění na zápas, na tréninky. Nejde se tomu ale vyhnout. Média čtu a je to všude," připustil Petružálek, který v KHL v průběhu necelých tří sezon odehrál 150 zápasů a nasbíral 113 kanadských bodů.

Petružálek opustil Chabarovsk i v závěru minulé sezony, kdy zamířil do Dynama Moskva, se kterým se nakonec radoval z triumfu v Gagarinově poháru. A vzpomíná na to rád. "Dynamo mi hodně pomohlo k hokejové kariéře, vzpomínám na to jen v dobrém a snažím se z toho těžit ještě teď. Člověk je někdy nahoře, někdy dole. Teď to není moc pozitivní. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. To, jestli klub sežene peníze, nechám na lidech, kteří to mají na starosti. Já můžu ovlivnit jen to na ledě," dodal Petružálek.

Autoři: ,

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat