12. června 2010 15:39 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Italský pořízek Gattuso: Pirlo vypadá, jako kdyby jej někdo praštil palicí

Gennaro Gattuso. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gennaro Gattuso. | foto: Reuters

IRENE Italský fotbalista Andrea Pirlo jen výjimečně vyloudí na své věčně zakaboněné tváři úsměv, ale krátce před mistrovstvím světa je prý zachmuřený ještě víc než jindy.

Za jeho mizernou náladu může zranění lýtka, kvůli kterému světový šampion z roku 2006 asi zmešká první dva zápasy Itálie ve skupině, a není jisté, jestli se na mistrovství vůbec objeví. Změny v Pirlově náladě si všiml další z italských reprezentantů Gennaro Gattuso, který směle může porovnávat.

S Pirlem se zná léta i ze společného působení v AC Milán. "Ještě nikdy jsem Andreu neviděl tak smutného jako teď. A je pravda, že má vždy ve tváři ten svůj výraz. Ale teď mi připadá, jako by byl praštěný palicí," líčil dnes Gattuso s úsměvem na tiskové konferenci. Gattuso prý svého kamaráda povzbuzuje a věří, že si s ním ještě na mistrovství zahraje.

Andrea Pirlo.

"Hodně s tím bojuje, sedm hodin denně tráví s fyzioterapeutem, aby byl fit. Jsem přesvědčený, že to dokáže," prohlásil Gattuso. Ani jemu však jinak do smíchu příliš není: třiatřicetiletý bojovník ze středu zálohy dnes oznámil, že MS v JAR je jeho poslední reprezentační akcí. Gattuso prý chce přenechat místo v národním týmu mladším.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz