12. července 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Očima experta: Finále? Málo gólů, ale favorizuji Německo, míní Hašek

Ivan Hašek na tiskové konferenci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek na tiskové konferenci. | foto: ČTK

PRAHA Musím říct, že semifinále byl pořádný mazec. Tedy alespoň co se týče Brazílie. Domácí si asi mysleli, že technikou přehrají takového giganta jakým je Německo. Ale neuspěli, Němci hráli jednoduše a znovu skvěle organizovaně. Zato Brazilci jednoznačně selhali a to i po psychické stránce.

Zápas mezi Argentinou a Holandskem mě už příliš nezaujal. Oba týmy hrály uzavřený fotbal a ani jeden z nich se nechtěl dopustit větší chyby. Rozhodně to nebylo utkání, na které bych se díval s chutí a zájmem.

Jsem ale moc zvědavý na zápas o bronz. Nizozemský trenér van Gaal sice řekl, že ho třetí místo nezajímá, ale to jsou podle mého názoru jen triky, jak rozhodit soupeře. Celý svět s napětím sleduje každý duel a zaslouží si vědět, kdo skončí třetí a kdo čtvrtý.

Ivan Hašek

Autor trénoval českou reprezentaci, byl šéfem českého fotbalu, nyní koučuje tým Katar SC.

Brazilci rozhodně nastoupí s obrovskou chutí zvítězit. Musí si napravit alespoň částečně reputaci, i když sedm branek v semifinále jim jen tak nikdo neodpustí. Rozhodně budou ponaučení. Klíčem je nedostat gól ze standardní situace a nechybovat jako proti Německu, to by se mohli totiž rozloučit i s bronzem.

A finále? Zřejmě nepadne moc gólů. Osobně favorizuji Německo. Myslím si, že pokud vstřelí první branku, tak má titul už v podstatě v kapse. Argentina bude spoléhat na Messiho, silné protiútoky nebo přímý kop z dobré vzdálenosti.

Největší síla Němců je v pohyblivém bloku, přes který se soupeřům vůbec nedaří prosadit. V play off zatím zaváhali pouze s Alžírskem, kdy vyhráli až po prodloužení. Jinak si vedou suverénně. Uvidíme, jestli nastoupí v základní sestavě Hummels. To je hráč, který dokáže obranu vytáhnout hodně nahoru.

Ivan Hašek