8. května 2014 11:14 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Jágrův nový centr: Budu zdravě nervózní, Jarda je jako trenér

Vladimír Sobotka (vpravo) naslouchá pokynům Jaromíra Jágra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Sobotka (vpravo) naslouchá pokynům Jaromíra Jágra | foto: ČTK

MINSK (od našeho zpravodaje) Během prvního tréninku na šampionátu seděli vedle sebe na střídačce a Jágr rukou rozmáchle gestikuloval. Vykládal svému novému reprezentačnímu centrovi, jak že by si to představoval. "Já ho beru jako trenéra. Budu se mu snažit vyhovět: co bude chtít, to budu plnit," usmál se Vladimír Sobotka.

Máte před sebou první reprezentační start a rovnou míříte na nejprestižnější místo v útoku. Co na to říkáte?
Jsem rád, že si můžu zahrát s Jardou. V NHL pořád předvádí super výkony, tak doufám, že bude naše spolupráce fungovat.

V hokeji už máte něco za sebou, ale hrát s Jágrem je asi něco speciálního, že?
Je to pan Hráč, takže budu před zápasem určitě zdravě nervózní.

PRVNÍ TRÉNINK V DĚJIŠTI MS

A na tréninku jste nebyl?
Nebyl. Já jsem ještě před tréninkem spal, takže jsem si neuvědomoval, kde jsem. Když jsem viděl svoje jméno v první lajně vedle Jardy, tak jsem byl trošku překvapený. Jardovi musí vyhovět, udělat mu na ledě prostor.

Nalevo máte Klepiše - hráli jste spolu ve Slavii, nebo jste se minuli?
S Klépou jsem hrál určitě v juniorech, ale nevím, jestli v áčku. Moc jsme toho v lajně spolu nenahráli.

Jak reprezentanti trénovali

  • 1. útok: Jágr, Sobotka, Klepiš
  • 2. útok: Hertl, Červenka, Rolinek
  • 3. útok: Sekáč, Kovář, Hudler
  • 4. útok: Petružálek, Novotný, Zaťovič

Vypadá to, že na vás padnou defenzivní úkoly.
To mi nevadí, jsem zvyklý vracet se zpátky dozadu. Pomůžu v obraně a vyvezu puk. Dám to Jardovi a pujdu si stoupnout před bránu, abych pořádně clonit, tečoval a dorážel puky.

Jak jste se cítil na ledě?
Docela dobře, ale ještě pořád cítím spánkový deficit. Snažím se během dne nespat, ale zatím se mi to nějak nedaří. Usnul jsem v letadle, v autobuse z letiště i cestou na trénink. Doufám, že to na mě přijde a vyspím se pořádně v noci.

Na úvod vás čeká pikantní zápas se Slováky, jak se těšíte?
Moc, hlavně na spolupráci s klukama v lajně. Doufám, že si to užijeme a že budeme podávat dobré výkony a uděláme úspěch. Celkově máme start do turnaje těžší, ale když v pátek vyhrajeme, dostaneme se do tempa a odrazíme se do dalších zápasů.

Cítíte tlak od fanoušků?
Trošku jo. Vím, že je tam očekávání, když k týmu přišel nový trenér, ale moc si to nechci připouštět. Snažím se myslet na to, co mám udělat na ledě, na systém hry a jak budeme pracovat jako tým. Reprezentoval bych pod každým koučem, ale když je tu Růža, tak je to jedině dobře, protože mě zná ze Slavie. Stejně jako Ondra Weissmann, takže vím, co od nich můžu čekat a oni to samé ode mě.

Jaroslav Tomas