14. června 2010 20:45 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Jak vyzrát na Jabulani? Mexičané trénují s míči na americký fotbal

Mexiko na MS, trénink. V pozadí míče na americký fotbal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mexiko na MS, trénink. V pozadí míče na americký fotbal. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Fotbalisté Mexika se s kritizovaným míčem Jabulani na mistrovství světa v Jihoafrické republice vyrovnali po svém. Kvůli překvapivým změnám směru začali při tréninku brankářů používat šišaté míče na americký fotbal.

Trenér mexických brankářů Alberto Aguilar míče na americký fotbal zařadil do přípravy po několika chybách gólmanů v úvodních zápasech šampionátu. O největší minelu se postaral anglický brankář Robert Green, který nezkrotil lehkou střelu a dovolil USA vyrovnat na 1:1. Alžířan Fauzí Čaučí si zase srazil do vlastní sítě nepříliš prudkou střelu Roberta Korena a podepsal se pod prohru 0:1 se Slovinskem.

Míč od firmy Adidas byl brankáři, ale i hráči z pole, kritizován už před startem šampionátu. Mezi odpůrci jsou například gólmanské hvězdy jako Španěl Iker Casillas a Ital Gianluigi Buffon. Jabulani se nelíbí ani brazilskému útočníkovi Luísi Fabianovi a jeho spoluhráči Júliu Baptistovi, či italskému střelci Giampaolu Pazzinimu a dánskému obránci Danielu Aggerovi.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz