11. července 2014 12:43 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

REJŽEK: Dost bylo sedmiček! Brazílii už utěší jen případný bronz

BOŽE, CO SE TO DĚJE? Brazilský fotbalista Ramires běduje, jeho tým vůbec... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy BOŽE, CO SE TO DĚJE? Brazilský fotbalista Ramires běduje, jeho tým vůbec... | foto: Reuters

PRAHA Nemíním být pár dnů po bitvě generálem, ale když ve středu zápas Argentiny s Nizozemskem neomylně směřoval k po půlnočnímu prodloužení, potažmo k penaltovému rozstřelu, zdálo se mi, že oranjes jsou podrážděnější, na každý výrok rozhodčího reagují máváním rukou jako nizozemské větrníky a že se to musí při desítkách projevit. A vida.

Po historickém úterním debaklu Brazílie se po celém světě daly na sociálních sítích do práce party smíšků a zhořklou kávu jí pěkně osladily. Nejvtipnější mi přišla fotomontáž, kde německá kancléřka Angela Merkelová zdvihá ruce místo sochy Ježíše nad Riem de Janeiro.

Jan Rejžek

český hudební a filmový kritik, novinář a fotbalový fanoušek komentuje pro LN mistrovství světa.

Zraněnému Neymarovi škodolibě připomněli jeho pózování s plechovkou nápoje 7UP. I britský komik Ricky Gervais si rýpl: „Tohle nebude poprvé, kdy budou muset tisíce Němců vyhledat v Brazílii bezpečný úkryt.“ Nebo azyl, totiž Özil.

Z českých příspěvků se trefil na iDNES. cz. pan J. Š.: „Být trenérem Brazílie, tak to zvládnu otočit.“ Václav Klaus. Při vší úctě k německému výkonu mi bylo líto brazilských hráčů, ale též všech oddaných fanoušků. Což vám píše člověk, který byl před šesti lety osobním svědkem „sedmičky“, kterou si Slavia odvezla z Arsenalu v Lize mistrů. 

Cestou z Londýna mi bohužel již dnes zesnulý František Veselý smutně říkal: „Kolikrát my jsme dostali trojku, čtyřku, někdy i tu pětku, ale sedmička je opravdu moc.“ A to je i mé poslední slovo k oné katastrofě. Třeba se zítra ponížení zázračně seberou a utěší se aspoň bronzem.

Jan Rejžek