7. května 2014 12:09 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Jágr o sestavě na šampionát: Jsou to hezký kluci, snad si tým sedne

Útočník Jaromír Jágr se připravuje 7. května v pražské Ruzyni na odlet české... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Jaromír Jágr se připravuje 7. května v pražské Ruzyni na odlet české... | foto: ČTK

PRAHA Chmury mizí, zranění hokejisty Jaromíra Jágra by už mělo být v pořádku. V pondělí navštívil věhlasného fyzioterapeuta Pavla Koláře, v úterý lehce bruslil, ve středu už by rád zvládnul v Minsku kompletní trénink. "Ale jak to půjde, zjistím až na tréninku," říkal před středečním odletem do Běloruska.

Dvaačtyřicetiletý Jágr míří už na svůj devátý šampionát. Naposledy přispěl před třemi roky k zisku bronzových medailí v Bratislavě. Letos si však těžko zvyká po příletu ze zámoří na širší kluziště, navíc ho trápila krevní sraženina ve stehně.

Jak se tedy cítíte?
Včera jsem toho se spoluhráči moc nenabruslil. Dneska už bych chtěl absolvovat celý trénink se spoluhráči. Snad bude všechno v pořádku.

Jak se vám líbí česká sestava?
Jsou to hezký kluci... Myslím, že bude záležet, jak si sednou hráči, kteří budou hrát společně. V úterý jsme byli poprvé na tréninku kompletní, někteří hráči přiletěli ze zámoří teprve před dvěma třemi dny. Máme šest sedm zápasů, aby si všechno sedlo.

ČTĚTE TAKÉ

Hned ty první ale budou těžké...
To ano, máme těžký začátek. První zápas proti Slovensku, které je vždycky nebezpečné. Pak Švédsko, Kanada... hodně těžké.

Jak prestižně berete zápas se Slováky?
Prestižní je spíš pro diváky než pro nás hokejisty. Pro nás je to těžký soupeř, víme, jak talentované a dobré hokejisty mají. Před dvěma roky udělali velký úspěch na MS, mají kvalitní mužstvo. Musíme se dobře připravit.

Jak se těšíte do Běloruska?
Hrál jsem tři roky v KHL a Bělorusko jsme navštěvovali velice často. Je to hezké, čisté město. Jejich prezident má rád hokej a věřím tomu, že udělá maximum pro to, aby mistrovství dopadlo výborně.

Ondřej Novotný

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?