16. června 2010 9:28 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Jihokorejci vyhráli. A ve vlasti se pětinásobně zvýšil prodej kondomů

Fanynky fotbalistů Jižní Koreje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanynky fotbalistů Jižní Koreje. | foto: Reuters

SOUL Pětinásobně stoupl v Jižní Koreji prodej kondomů poté, co fotbalové mužstvo porazilo na šampionátu v Jihoafrické republice v úvodním zápase Řecko a fanoušci se vydali do ulic slavit. Informovala o tom agentura AFP.

Asi milion fanoušků v červených tričkách - z toho zhruba pětina v hlavním městě Soulu - zaplavil bulváry, stadiony i parky při nadšených oslavách výhry 2:0 nad evropským šampionem z roku 2004, Řeckem.

A radost z vítězství se projevila i v prudce stoupajícím prodeji prezervativů. Vítězem jsou i místní obchody a restaurace s rychlým občerstvením. Všechny v blízkosti míst, kde se fanoušci k oslavám sešli, zaznamenaly dvojnásobně vyšší obrat.

A ruce si mnou i prodejny v obytných čtvrtích, které hlásí trojnásobně vyšší prodej piva a dvojnásobně zvýšený odbyt chipsů a dalších pochutin konzumovaných obvykle při sledování televize.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?