16. června 2010 7:00 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Josef Csaplár o Slovensku: Věděl jsem, že nastane problém

Smutní Slováci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smutní Slováci. | foto: Reuters

PRAHA Přiznám se, že jsem od Slovenska čekal mnohem víc. Propásli velkou šanci, zápas s Novým Zélandem měli dotáhnout do vítězného konce.

Na nováčkovskou daň bych to ale nesváděl, vždyť Nový Zéland je na mistrovství skoro po třiceti letech, takže byl vlastně ve stejné situaci jako Slováci. 

Ti navíc na rozdíl od soupeře mají hráče, kteří hrají ve velkých evropských klubech. Proto bych od nich čekal víc. Že se mnohem víc prosadí v koncovce a že nedopustí to, co se stalo v závěru. Měli to zvládnout, jenže sebevědomí, které předváděli v kvalifikaci, na nich bylo vidět jen minimálně.

Čekal jsem od nich větší rozhodnost, větší sebedůvěru, že to z nich prostě bude tryskat. Ale nestalo se to. I proto mě nikdo z nich nijak zvlášť nezaujal. Celkově měl ten zápas slabounkou úroveň.

Reid překonává Muchu.

Koukali jsme na něj v České televizi s Ľubomírem Moravčíkem a já mu v 80. minutě povídám: "Podívej, to bude problém, vždyť vy jste zalezli před branku a ani nedokážete podržet míč." Slováci se soustředili jen na obranu. Vyrovnávací gól pak neinkasovali kvůli nějakému podcenění soupeře, to určitě hráči v hlavách neměli. Spíš bych to nazval křečovitostí. Prostě vedli 1:0 a­spíš se soustředili na defenzivu než na ofenzivu.

Nový Zéland měl snad tři šance v celém zápase. Jeho útočnou snahu stačilo eliminovat tím, že podrží míč na polovině hřiště. Jenže to neudělali. Zalezli před branku.

Jestli jsou schopní ve zbylých dvou zápasech podat lepší výkon, si netroufám odhadovat. Ale nic jiného jim nezbývá. Zůstanu u fráze: budou to mít těžké. Možná se budu mýlit, ale předpokládám, že Itálie i­Paraguay Nový Zéland porazí, což je pro Slováky špatné.

Vezměte si, že v posledním utkání hrají s Itálií, zatímco Paraguay právě se Zélandem. Nechci je odepisovat, na to mám zatím málo informací, ale v jejich postup moc nevěřím. Beru to čistě matematicky. Budou to mít hodně složité.

Josef Csaplár

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz