17. května 2014 19:28 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Rozhodčí si vymýšlel nová pravidla, jsem naštvaný jako prase, zuřil Salák

Brankář českého týmu Alexander Salák hledá puk ve výstroji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář českého týmu Alexander Salák hledá puk ve výstroji. | foto: ČTK

MINSK (Od našeho zpravodaje) Během utkání několikrát vypěnil, bylo na něm vidět, jak ho nadzvedávají výroky rozhodčích. S reprezentačním brankářem Alexanderem Salákem emoce cloumaly ještě v mixzóně mezi novináři.

Co to, že jste ztratili vedení 3:1?
To je hokej.

Hokej to je, ale dostali jste jste dva góly v závěru.
Dostali no.

Co jste dělali špatně?
Jestli jste se díval, musel jste to vidět.

A jak jste to viděl vy?
Já jsem to viděl tak, že je to někdy těžké uhrát. Někdy je to hodně těžké.

Byli Dánové lepší?
Ne, ne.

Tak kde byl problém?
Prostě jsme dostali gól a neuhráli jsme to.

Jak jste viděl druhý gól Dánů? 
Neměl platit. Tohle se na mistrovství světa nemůže stát. Je jedno, kdo co bude říkat, ale takové góly? To je ostuda. Takoví rozhodčí by už neměli pískat ani jedno utkání.

Vy jste měl s nimi výstup už předtím, že?
Když dostanete pukem do helmy, máte ukázat. Já jí měl otevřenou a padala mi do obličeje, ale on tam začal vymýšlet nějaké jeho nové pravidlo. Je to s nima někdy těžké. Já rozhodčí komentuju nerad, ale to je ostuda.

Byl jste z toho rozhozený? 
Ne, byl jsem naštvaný jako prase.

Najel do vás protihráč schválně? 
To nikoho vůbec nezajímá. Když je v brankovišti a vezme gólmana hokejkou, tak je to gól? To má být podle vás gól? No tak vidíte, jak je to jednoduché.

Zlomil tenhle moment zápas? 
Oni nic neměli. Hráli dobře v obraně, je těžké s takovými týmy hrát. Myslím, že jsme hráli utkání v pohodě, ale rozhodčí se tam pět minut do konce takhle vydojí. To je trapné.

Postup do čtvrtfinále bude těžký, viďte?
My to víme dávno, že se hraje o čtvrtfinále. To se hraje každý zápas, ale můžete dělat co chcete... Já k tomu nemám komentář.

Jaroslav Tomas