Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 7 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Kritika? V Soči všechno šlape, sportovci si podmínky chválí

S přípravami finišovali na poslední chvíli, čelili kritice médií i narážkám veřejnosti. Nakonec si ale Rusové mohou mnout ruce: olympiáda totiž v posledních dnech sklízí i chválu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Holub 18.2.2014 17:13

„De. Bil” Šonský ....

jak může něco takového napsat? Úkol byl jasný - rusákům to pohanět... to samé Nedvěd a spol. ... sportovcí vygumovaný, jak to můžou chválit, dyť je to do nebe volající latríny, fekálie ... všude kolem... i vožralý pisálkové.

M. Kozák 18.2.2014 11:39

Experte na děla dotaz

Vy určitě víte od které firmy a jaký typ těch děl nakoupili. Samozřejmě i za jakou cenu a kolikráte dráž. Ale opak bude spíše pravdou. Víte kulové, ale dle JeBe Pe= Jedna bába povídala, tak se musíte prosadit se svým "prý". Jó kdyby prý ubylo takových "expertů" to by bylo hej.

M. Kozák 18.2.2014 11:41

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

chyba se vetřela.

J. Venc 18.2.2014 11:45

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

... nebuďte líný a zkuste někdy mrknout i na ruské weby ... bylo to tam probíráno, dovezli to z Izraele, za cenu dražší než obvyklou, firma i počet těch děl je mi celkem ukradená ... jasně píši, že je to ruská záležitost, po které nám nic není ... spokojen ? :)

J. Venc 18.2.2014 13:15

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

... ještě doplním, že snad šlo o nejasný řetězec firem, které to měli na starosti, proto došlo k tomu zdražení ... tady to know-how asi přejali od nás :) , jinak vzhledem k tomu, že Rusko má nádherné hory s dostatkem špičkově provozovaných středisek a navíc je nejméně půl roku pod sněhem, bylo častým námětem diskusí, co s nimi vlastně budou po olympiádě dělat ... ale jak píši, nic z toho nás zajímat nemusí, jen perlička k tématu ... pokud udrží bezpečnost, což je více než pravděpodobné bude ta jejich olympiáda hodnocena jako parádní, ego prezidenta Putina zase poskočí o nějaký ten level výše, to přežijem :)

V. Novák 18.2.2014 17:19

Šlo mi o to, jak souvisejí sněžná děla se subtropy?

V Soči, u moře, se konají sporty v halách - na ně není sníh potřeba.

A "venkovní" sporty se pořádají o kilometr výš na Kavkaze - v místech s podstatně "polárnějšími" podmínkami.

A ťuknutí - sněžná děla "nestřlejí" sníh, ale vodu, která na cosi jako firn zmrzne pouze při teplotách pod nulou. Proto jsou našim vlekařům v této teplé zimě povětšinou na dvě věci. A na totéž by byla v subtropech.

Ergo - se subtropy nesouvísí nijak. Souviset mohou se zabezpečením pro případ, že by Alláh poslech Doku Umarova a ty "satanské OH" zbavil své přízně a tedy i sněhu.

ps. - Soči leží o pouhých 7° jižněji než Praha...

J. Venc 18.2.2014 18:08

to se ale musíte zeptat organizátorů

... proč umístili zimní olympiádu do subtropického pásu neb přesně tam Soči leží :)

J. Venc 18.2.2014 18:22

Re: to se ale musíte zeptat organizátorů

a ještě doplním, že dle dostupných dat tam teplota v dlouhodobých průměrech pod nulu moc neklesá, naši vlekaři tedy mají mnohem lepší vyhlídky i když tuto zimu asi moc ne ...

M. Kozák 18.2.2014 20:17

Zázrak

a přece je tam i přírodní sníh. Co ten Putin nedokáže. Jinak blablabla.......

J. Venc 18.2.2014 21:33

blábol je ten Váš příspěvek

... i když nikoli překvapivě, zkuste na tom zapracovat, až se příště znovu pokusíte znevěrohodnit něčí příspěvek a opět se ukáže, že nevíte vlastně nic, nebudete třeba muset posléze reagovat jako malé děcko ... i když lze předpokládat, že blablabla bude vrcholem Vašeho intelektuálního výkonu :)

J. Venc 18.2.2014 18:15

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Subtropic

J. Venc 18.2.2014 18:18

chybka se vloudila :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Subtropical.png

W. Wexlo 18.2.2014 11:19

Vše je jednou poprvé

a tak i redakce Lidovek zařadila na své stránky první pravdivou informaci o OH v Soči. Zřejmě,už byla ta demagogie na stránkách našich "nezávislých" novin neudržitelná. Rusofobní spoluobčané a pravidelní čtenáři jsou ovšem velice zaskočeni,protože pod tíhou masáže předešlých dnů, neví čemu věřit.

Zastáncům teorie o předražené olympiádě bych dopručil v jejich výpočtu zohlednit nezanedbatelnou skutečnost,že Rusáci začali se stavbou od píky v horách a lesích a to včetně infrastruktur,hotelů,restaurací apod.pokud tedy někdo uspořádá hry v Londýně nebo Vancouveru,tak nemusí infrastrukturu a zázemí tvořit z gruntu.A kolik,že těch OH se v historii odehrálo mimo velkoměsta?Tudíž srovnání výdajů je opět težce zavádějcí.

V. Novák 18.2.2014 11:17

Halt i žumpalistům došlo, že na místě je příliš mnoho

cizinců s vlastnmi zkušenostmi, než aby mohli dál nerušeně lhát a oblbovat. Dokonce i spousta sportovců, kteří mají šanci být slyšeni.

J. Vydra 18.2.2014 18:30

Re: Halt i žumpalistům došlo, že na místě je příliš mnoho

...a každý ví, že sportovci vědí o stavění pyjády vše, neboť jsou to experti na demográcii !!!

Z. Bureš 18.2.2014 10:00

Souhlasím s článkem !!!

Byť mne Putinův autoritativně-bolševický režim v Rusku leží v žaludku jako balvan - tak musím přiznat, že pro OH udělalo "Jeho blahorodí - Putin........ maximum a že mu to (zatím) klape velmi dobře .........a že se mi olympiáda v Rusku i její organizace velice líbí !!!

P.S. : ..........ale nepátrám po osudu člověka, který byl zodpovědný za rozsvícení kruhů při zahajovacím ceremoniálu :) :) :)

J. Krejča 18.2.2014 15:07

Re: Souhlasím s článkem !!!

Putinův režim je zcela jistě autoritativní ,ale ne bolševický. Ruští bolševici,ať Udalcovovi nebo Ziuganovovi jsou sponzorování Bruselem. Jediní bolševici,kteří mají reálnou moc sedí v Bruselu v čele s maoistou Barrosem. A člověka,který byl přímo zodpovědný za rosvícení kruhů,Putin osobně poslal do eurokolchozu,do vyhnanství :):):)

V. Novák 18.2.2014 17:23

Bolševiky zrovna teď v Moskvě soudí za vyvolávání

masových nepokojů. Udalcov je nejen bolševik, ale i neskrývaný a hrdý stalinista.

U nás podává kdosi trestní oznámení na semmelovou, že pomluvila Horákovou - ovšem v Rusku si stalinisty hýčkáme.

M. Vápeník 18.2.2014 9:40

Kombinace

Know-how komplet import, vše mnohonásobně předražené, levná pracovní síla, vše přikryto neskutečnými finančními injekcemi. Ale zvládlo se.

J. Venc 18.2.2014 10:55

Re: Kombinace

... rozkradli si své peníze, to nás mrzet ani zajímat nemusí, většinu zakázek tam dostaly firmy vlastněné nejužším okruhem přátel prezidenta Putina, ani to nás zajímat nemusí, jinak importováno nebylo jen know-how, ale součástí je třeba i obří dodávka sněžných děl, které Rusové než se rozhodli pořádat olympiádu v subtropech nikdy nepotřebovali, ani to nás naštěstí zajímat nemusí ... takže máte recht, drobné "chybičky" se najdou, ale výsledkem je perfektní olympiáda ... zbytek ať si rusové pořeší sami :)

V. Novák 18.2.2014 11:13

Můžete mi říct, k čemu jsou sněžná děla

v subtropech? Možná by taková mohli nakoupit i naši vlekaři a nevymlouvat se trapně na teploty nad nulou... Nějak jim ta jejich jsou k ničemu, při současných teplotách, že?

Nápověda - kde že se konají ty venkovní soutěže?

Není to na Kavkaze?

J. Venc 18.2.2014 11:24

nerozumím té smyčce

... naši vlekaři pořádají olympiádu ? ... nebo snad rusové ta sněžná děla, prý za drahé peníze nenakupovali ? :)

F. Lesniak 18.2.2014 9:32

Nevěřím.

To musí být Putinem placená reklama. Tam je přece všechno špatně. A včera tam dokonce byla i mlha.

J. Svozil 18.2.2014 7:45

Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

)))

J. Vargulič 18.2.2014 8:11

Re: Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

Konec rusofobie to samozřejmě není, ale možná se udrolí malý kamínek z velkého balvanu..

J. Vydra 18.2.2014 18:28

Re: Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

Tak abyste se rusofildové štěstím nepočůrali, konečně Chvála oulympijády 1936... Teda chci říct pyjády 2013 (kdo z vás ten článek napsal?).


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...