Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Kritika? V Soči všechno šlape, sportovci si podmínky chválí

S přípravami finišovali na poslední chvíli, čelili kritice médií i narážkám veřejnosti. Nakonec si ale Rusové mohou mnout ruce: olympiáda totiž v posledních dnech sklízí i chválu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Venc 18.2.2014 21:33

blábol je ten Váš příspěvek

... i když nikoli překvapivě, zkuste na tom zapracovat, až se příště znovu pokusíte znevěrohodnit něčí příspěvek a opět se ukáže, že nevíte vlastně nic, nebudete třeba muset posléze reagovat jako malé děcko ... i když lze předpokládat, že blablabla bude vrcholem Vašeho intelektuálního výkonu :)

M. Kozák 18.2.2014 20:17

Zázrak

a přece je tam i přírodní sníh. Co ten Putin nedokáže. Jinak blablabla.......

J. Vydra 18.2.2014 18:30

Re: Halt i žumpalistům došlo, že na místě je příliš mnoho

...a každý ví, že sportovci vědí o stavění pyjády vše, neboť jsou to experti na demográcii !!!

J. Vydra 18.2.2014 18:28

Re: Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

Tak abyste se rusofildové štěstím nepočůrali, konečně Chvála oulympijády 1936... Teda chci říct pyjády 2013 (kdo z vás ten článek napsal?).

J. Venc 18.2.2014 18:22

Re: to se ale musíte zeptat organizátorů

a ještě doplním, že dle dostupných dat tam teplota v dlouhodobých průměrech pod nulu moc neklesá, naši vlekaři tedy mají mnohem lepší vyhlídky i když tuto zimu asi moc ne ...

J. Venc 18.2.2014 18:18

chybka se vloudila :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Subtropical.png

J. Venc 18.2.2014 18:15

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Subtropic

J. Venc 18.2.2014 18:08

to se ale musíte zeptat organizátorů

... proč umístili zimní olympiádu do subtropického pásu neb přesně tam Soči leží :)

V. Novák 18.2.2014 17:23

Bolševiky zrovna teď v Moskvě soudí za vyvolávání

masových nepokojů. Udalcov je nejen bolševik, ale i neskrývaný a hrdý stalinista.

U nás podává kdosi trestní oznámení na semmelovou, že pomluvila Horákovou - ovšem v Rusku si stalinisty hýčkáme.

V. Novák 18.2.2014 17:19

Šlo mi o to, jak souvisejí sněžná děla se subtropy?

V Soči, u moře, se konají sporty v halách - na ně není sníh potřeba.

A "venkovní" sporty se pořádají o kilometr výš na Kavkaze - v místech s podstatně "polárnějšími" podmínkami.

A ťuknutí - sněžná děla "nestřlejí" sníh, ale vodu, která na cosi jako firn zmrzne pouze při teplotách pod nulou. Proto jsou našim vlekařům v této teplé zimě povětšinou na dvě věci. A na totéž by byla v subtropech.

Ergo - se subtropy nesouvísí nijak. Souviset mohou se zabezpečením pro případ, že by Alláh poslech Doku Umarova a ty "satanské OH" zbavil své přízně a tedy i sněhu.

ps. - Soči leží o pouhých 7° jižněji než Praha...

K. Holub 18.2.2014 17:13

„De. Bil” Šonský ....

jak může něco takového napsat? Úkol byl jasný - rusákům to pohanět... to samé Nedvěd a spol. ... sportovcí vygumovaný, jak to můžou chválit, dyť je to do nebe volající latríny, fekálie ... všude kolem... i vožralý pisálkové.

J. Krejča 18.2.2014 15:07

Re: Souhlasím s článkem !!!

Putinův režim je zcela jistě autoritativní ,ale ne bolševický. Ruští bolševici,ať Udalcovovi nebo Ziuganovovi jsou sponzorování Bruselem. Jediní bolševici,kteří mají reálnou moc sedí v Bruselu v čele s maoistou Barrosem. A člověka,který byl přímo zodpovědný za rosvícení kruhů,Putin osobně poslal do eurokolchozu,do vyhnanství :):):)

J. Venc 18.2.2014 13:15

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

... ještě doplním, že snad šlo o nejasný řetězec firem, které to měli na starosti, proto došlo k tomu zdražení ... tady to know-how asi přejali od nás :) , jinak vzhledem k tomu, že Rusko má nádherné hory s dostatkem špičkově provozovaných středisek a navíc je nejméně půl roku pod sněhem, bylo častým námětem diskusí, co s nimi vlastně budou po olympiádě dělat ... ale jak píši, nic z toho nás zajímat nemusí, jen perlička k tématu ... pokud udrží bezpečnost, což je více než pravděpodobné bude ta jejich olympiáda hodnocena jako parádní, ego prezidenta Putina zase poskočí o nějaký ten level výše, to přežijem :)

J. Venc 18.2.2014 11:45

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

... nebuďte líný a zkuste někdy mrknout i na ruské weby ... bylo to tam probíráno, dovezli to z Izraele, za cenu dražší než obvyklou, firma i počet těch děl je mi celkem ukradená ... jasně píši, že je to ruská záležitost, po které nám nic není ... spokojen ? :)

M. Kozák 18.2.2014 11:41

Re: Experte na děla dotaz paří J Vencovi

chyba se vetřela.

M. Kozák 18.2.2014 11:39

Experte na děla dotaz

Vy určitě víte od které firmy a jaký typ těch děl nakoupili. Samozřejmě i za jakou cenu a kolikráte dráž. Ale opak bude spíše pravdou. Víte kulové, ale dle JeBe Pe= Jedna bába povídala, tak se musíte prosadit se svým "prý". Jó kdyby prý ubylo takových "expertů" to by bylo hej.

J. Venc 18.2.2014 11:24

nerozumím té smyčce

... naši vlekaři pořádají olympiádu ? ... nebo snad rusové ta sněžná děla, prý za drahé peníze nenakupovali ? :)

W. Wexlo 18.2.2014 11:19

Vše je jednou poprvé

a tak i redakce Lidovek zařadila na své stránky první pravdivou informaci o OH v Soči. Zřejmě,už byla ta demagogie na stránkách našich "nezávislých" novin neudržitelná. Rusofobní spoluobčané a pravidelní čtenáři jsou ovšem velice zaskočeni,protože pod tíhou masáže předešlých dnů, neví čemu věřit.

Zastáncům teorie o předražené olympiádě bych dopručil v jejich výpočtu zohlednit nezanedbatelnou skutečnost,že Rusáci začali se stavbou od píky v horách a lesích a to včetně infrastruktur,hotelů,restaurací apod.pokud tedy někdo uspořádá hry v Londýně nebo Vancouveru,tak nemusí infrastrukturu a zázemí tvořit z gruntu.A kolik,že těch OH se v historii odehrálo mimo velkoměsta?Tudíž srovnání výdajů je opět težce zavádějcí.

V. Novák 18.2.2014 11:17

Halt i žumpalistům došlo, že na místě je příliš mnoho

cizinců s vlastnmi zkušenostmi, než aby mohli dál nerušeně lhát a oblbovat. Dokonce i spousta sportovců, kteří mají šanci být slyšeni.

V. Novák 18.2.2014 11:13

Můžete mi říct, k čemu jsou sněžná děla

v subtropech? Možná by taková mohli nakoupit i naši vlekaři a nevymlouvat se trapně na teploty nad nulou... Nějak jim ta jejich jsou k ničemu, při současných teplotách, že?

Nápověda - kde že se konají ty venkovní soutěže?

Není to na Kavkaze?

J. Venc 18.2.2014 10:55

Re: Kombinace

... rozkradli si své peníze, to nás mrzet ani zajímat nemusí, většinu zakázek tam dostaly firmy vlastněné nejužším okruhem přátel prezidenta Putina, ani to nás zajímat nemusí, jinak importováno nebylo jen know-how, ale součástí je třeba i obří dodávka sněžných děl, které Rusové než se rozhodli pořádat olympiádu v subtropech nikdy nepotřebovali, ani to nás naštěstí zajímat nemusí ... takže máte recht, drobné "chybičky" se najdou, ale výsledkem je perfektní olympiáda ... zbytek ať si rusové pořeší sami :)

Z. Bureš 18.2.2014 10:00

Souhlasím s článkem !!!

Byť mne Putinův autoritativně-bolševický režim v Rusku leží v žaludku jako balvan - tak musím přiznat, že pro OH udělalo "Jeho blahorodí - Putin........ maximum a že mu to (zatím) klape velmi dobře .........a že se mi olympiáda v Rusku i její organizace velice líbí !!!

P.S. : ..........ale nepátrám po osudu člověka, který byl zodpovědný za rozsvícení kruhů při zahajovacím ceremoniálu :) :) :)

M. Vápeník 18.2.2014 9:40

Kombinace

Know-how komplet import, vše mnohonásobně předražené, levná pracovní síla, vše přikryto neskutečnými finančními injekcemi. Ale zvládlo se.

F. Lesniak 18.2.2014 9:32

Nevěřím.

To musí být Putinem placená reklama. Tam je přece všechno špatně. A včera tam dokonce byla i mlha.

J. Vargulič 18.2.2014 8:11

Re: Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

Konec rusofobie to samozřejmě není, ale možná se udrolí malý kamínek z velkého balvanu..

J. Svozil 18.2.2014 7:45

Tak to naši rusofobové nebudou číst rádi...

)))


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...