13. července 2014 12:29 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Chuť na dobrý fotbal. Takže tohle je „nová“ Barcelona?

Fotbalista Liverpoolu Luis Suárez | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Liverpoolu Luis Suárez | foto: Reuters

PRAHA Ještě donedávna platilo, že si Barcelona zakládala na tom, aby její hráči byli pokorní a měli respekt vůči soupeři. Xavi, Iniesta, Messi, Puyol – všechno fotbaloví gentlemani.

Jenže s příchodem nového kouče Luise Enriqueho začala „nová éra Barcelony“. A nová éra nejspíš znamená konec výše uvedených hodnot. 

Jak jinak si totiž lze přeložit příchod útočníka Luise Suáreze, který dostal čtyřměsíční trest za kousnutí soupeře na světovém šampionátu. Možná ještě horší bylo, když se Suárez po utkání školácky vymlouval na to, že na Itala Chielliniho „jen upadl“. 

O Suárezových fotbalových kvalitách nelze pochybovat. Uhranul i anglickou ligu, když v poslední sezoně ve 33 zápasech nastřílel 31 gólů. Jenže jeho druhou tváří jsou neovladatelné výlevy, při kterých buď teatrálně simuluje, nebo soupeře uráží, či dokonce kousne, což během své kariéry udělal třikrát! 

Být hráčem Barcelony má až mytický význam. „Víc než jen klub,“ zní motto katalánského celku. Na jeho stránkách pak je v DNA klubu uvedeno, že se historie zakládá na chuti či vkusu pro dobrý útočný fotbal. 

Své svěřence by si ale i v nové éře měla dál pečlivě vybírat i podle charakteru, protože v opačném případě by si nové posily mohly filozofii klubu vyložit po svém. A Suárez by místo chuti na dobrý fotbal dostal chuť na soupeře... 

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.