13. června 2010 12:32 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Lupiči opět během MS řádili. Okradli štáb novozélandské televize

Policie v JAR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie v JAR. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Štáb novozélandské televize přišel na fotbalovém šampionátu v Jihoafrické republice o věci v hodnotě zhruba 100 tisíc dolarů (asi 2,1 milionu korun). Při páteční večeři neznámý zloděj rozbil sklo a vloupal se do hotelového pokoje.

Hotovost ve výši 12 tisíc dolarů se ztratila těsně před pátečním zápasem proti Francii také uruguayské reprezentaci. Podle záběrů z bezpečnostních kamer mohl být pachatelem dokonce někdo z výpravy, uruguayský svazový šéf Sebastian Bauza tuto policejní domněnku ale popřel.

Ještě před šampionátem si jiné skupiny lupičů vyhlédly zástupce médií z Číny, Portugalska a Španělska. Portugalský fotograf měl dokonce pistoli u hlavy, policie a soudy však v tomto případě rychle zjednaly pořádek a delikventi už sedí za mřížemi.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz