Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

A pivní expertní komise rozhodla: Franz

František Straka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Straka | foto: Lidové noviny

PRAHA Když jsem se tu oblažující zprávu o výběru Františka Straky na reprezentační lavici dozvěděl, nespadl jsem ze židle, jako jeden z mých přátel. Právě jsem se totiž dodíval na aktuální díl amerického sitcomu The Big Bang Theory, což mě zřejmě zachránilo, protože v tomto pořadu se používá podobně absurdní humor, jakým nás pravidelně zásobuje Českomoravský fotbalový svaz.

Aby bylo jasno, pokud si k sobě „Franz“ vybere dostatečně fundované odborníky, kteří se postarají o taktickou stránku (případně za něho budou mluvit do médií), nemám s jeho jmenováním žádný problém. Naopak. Věc, která je na celé této kauze nejlegračnější je proces, jímž se k výběru dospělo.

Zatímco se na jedné straně sešla skupina fotbalových odborníků, nazvaná trefně expertní komise, a doporučila na místo dočasného trenéra národního týmu Dušna Uhrina staršího, deník Sport zorganizoval masivní hlasovací akci mezi svými čtenáři – pro zjednodušení ji nazveme komise odborníků od piva – která jako kouče pro českou reprezentaci zvolila právě Straku. A světe div se, Českomoravský fotbalový svaz se přiklonil na stranu naší „pivní komise“. Trapným doplněním celé této akce budiž fakt, že svaz svolal tiskovou konferenci k tématu na 16:00 a místopředseda Vacek pustil informaci už dopoledne. Zřejmě nemá rád překvapení.

Všichni se tak ještě před tiskovkou mohli v klidu zamyslet nad tím, jak bude český výběr pod Strakou vypadat. Jisté je to, že pokud bude hra na hřišti vypadat jako v celém průběhu kvalifikace, režisér přímého přenosu bude mít alespoň snazší úkol při hledání zajímavých momentů. Ty se totiž budou odehrávat na střídačce českého týmu.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby
Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby

Rozmazlujte své děťátko jemnou masáží. K jeho hýčkání vám pomůže balíček péče o ty nejmenší od Nivea Baby. Vyhrajte ho právě vy.