Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

A trenéři zase létají

Jedním z prvních byl Lavička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedním z prvních byl Lavička. | foto: ČTK

PRAHA A je to tu znovu. Česká fotbalová liga má šestnáct týmů. Trenér Hapal a Morales jsou v této sezoně číslo deset a jedenáct na seznamu vyhozených. Od začátku ročníku byli ze svých postů odvoláni Jan Kmoch (České Budějovice), Vítězslav Lavička (Sparta), Petr Uličný (Brno), Jaroslav Šilhavý (Plzeň), Karel Večeřa (Ostrava), na Žižkově postupně skončili Stanislav Griga a Josef Csaplár, Josef Mazura (Zlín) a Stanislav Levy, také Zlín.

Přijde vám to normální? Za tu dobu padly pokuty pro hráče Plzně a Brna. Vyhozený fotbalista je jeden – Aleš Besta, v Brně si ještě našli jinou obět – gólman Lejsal chytá za B-tým, v Mladé Boleslavi si na lavičku sedl kanonýr Pecka. Cítíte ten nepoměr? A teď schválně, kdo nakonec svým výkonem rozhoduje na hřišti (když nepočítáme rozhodčí ovšem)?

Co tedy vede české bafuňáře k tom, že v případě neúspěchu se jako první sáhne po místu trenéra. A kde se bere ta nebetyčná hloupost když se kouč vyhazuje po několika málo zápasech (Kmoch, Lavička, Csaplár, Levý)? Navíc když heslo "nové koště dobře mete"  v mnoha případech rozhodně neplatí. V čem spočívá ta naprostá absence důvěry v koncepční práci, která paradoxně i u nás nese své ovoce (Jarolím ve Slavii, Škorpil v Liberci, Komňacký v Jablonci a donedávna i Večeřa v Ostravě)? To se bohužel asi nikdy nedozvíme. Jediným vysvětlením tak zůstává alibismus a amatérismus, který v českých podmínkách dlouhodobě vládne. Můžete se totiž spolehnout, že před rokem i příští rok bych klidně tento článek mohl zveřejnit znovu. Jen s drobnými změnami v obsazení.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Jedním z prvních byl Lavička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Jedním z prvních byl Lavička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Jedním z prvních byl Lavička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMONTÉR - PRAHA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč