2. září 2008 14:14 Lidovky.cz > Sport > Názory

Bajc? Jandova poslední šance

Jakub Janda, vrátí se zpět na trůn? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda, vrátí se zpět na trůn? | foto: Lidové noviny

PRAHA Tolik skokanských analfabetů jako v Česku jsem nikde nepotkal, pravil slovinský trenér Vasja Bajc, když v neklidné atmosféře před dvěma roky opouštěl českou reprezentaci. A hle, sotva uplynuly dvě zimy, je zpět.

Nikoliv u reprezentace, nýbrž u Jakuba Jandy. Ani jednomu se na můstcích během předchozích dvou let nedařilo. I proto se Bajcův návrat věčně přetřásal. Bylo cítit, že by se mu ani jeden nebránil, ale počkali si.

Na nejzazší termín. Zdá se, že nikdo jiný než Bajc, temperamentní muž s charizmatickýma až uhrančivýma očima, Jandu do světové elity nevrátí. Umí to s ním, ví, že na něj nesmí být extrémně tvrdý, šikovně mu povolí, pak zase přitáhne. A hlavně, má ohromné vidění.

A Janda? Jako by najednou omládl a setřásl ze sebe těžký batoh beznaděje. Nikde sice není psáno, že Janda v Liberci doplachtí pro medaili. Návrat k Bajcovi ale byla jeho poslední šance a je dobře, že ji zvedl ze země. Tihle dva jsou si holt zřejmě souzeni.