18. listopadu 2008 14:42 Lidovky.cz > Sport > Názory

Balady střídá fraška

Slepička už se na trápení Sparty nemohl dívat.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slepička už se na trápení Sparty nemohl dívat. | foto: ČTK

PRAHA Trápení fotbalové Sparty opět narostlo o další výrazný stupeň. S porážkami v zápasech s Libercem, Slavií a Ostravou se fanoušci v minulých kolech nějak srovnali. Převaha soupeřů byla zřejmá. Kdybychom zmíněné neúspěchy českého vicemistra zařadili žánrově, šlo by o fotbalové balady.

O víkendu parta v rudých dresech rozehrála jednoznačnou frašku. Lekce od Bohemians Praha nabídla posledním opatrným optimistům z Letné velké poučení. Nechat se přehrát od ligového nováčka, který má na hřišti po většinu času o jednoho – vyloučeného – hráče méně, a čtyřikrát inkasovat? To představuje projev maximální bezmocnosti a nejcitelnější zásah do sparťanského sebevědomí v této sezoně.

Na závěr krátký pohled na ligovou tabulku. Pátá Sparta v ní ztrácí 9 bodů na první místo. Víc než vedoucí Slavii se ale svými aktuálními schopnostmi podobá poslednímu Žižkovu, od kterého ji dělí 16 bodů.

Najdete na Lidovky.cz