19. srpna 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Se Špotákovou jde všechno líp

POSLEDNÍ TITUL DO SBÍRKY. Barbora Špotáková se v srpnu stala mistryní Evropy.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy POSLEDNÍ TITUL DO SBÍRKY. Barbora Špotáková se v srpnu stala mistryní Evropy.... | foto: Reuters

PRAHA Když Barbora Špotáková loni oznámila, že chystá návrat po mateřské pauze, těšili se všichni.

Leckdo však pochyboval; může slavná oštěpařka prodloužit šňůru úspěchů, kterou uzavřela olympijským zlatem z Londýna? Málem celý národ předtím sledoval, jak zvládá výměnu sportovních starostí za ty rodičovské. Ale ještě větší napětí panovalo kolem zmíněného návratu.

Vyšel na jedničku. Pravda, Špotáková nabídla na Letzigrundu drama málem jako pod pěti kruhy v Pekingu, ale s nepřízní osudu i chutí nečekané srbské soupeřky se vyrovnala. Po dvou letech znovu připomněla, že je bojovnicí i na šampionátech a v šestém letošním závodě si připsala šestý triumf i dosud chybějící evropské zlato.

Na loňském mistrovství světa v Moskvě se ukázalo, že česká atletika může existovat i bez Špotákové. Letos se potvrdilo, že ještě líp to jde s ní. Medailové naděje bravurně zvládli i Vítězslav Veselý a Anežka Drahotová s Janem Kudličkou.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!