Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Blýskání na lepší časy

Sport

  15:59
PRAHA - Zní to jako otřepaná písnička. Na Tour de France přistihli dalšího cyklistu při dopingu. Hříšníka policisté vyslechli, pak si sbalil věci a odjel domů.

Jeden z hříšníků Ricco. foto: AFP

Cyklistika nyní během Tour de France sklízí trpké plody naprosté nevšímavosti k zakázaným látkám v posledních dvaceti letech. Doping během té éry naprosto přirostl ke kolům jezdců ze světového pelotonu. Jenže poničená pověst způsobila odliv sponzorských peněz i znechucení části publika. Proto se funkcionáři zejména na Tour de France rozhodli s dopingem bojovat. Jde to těžko a jsou v nevýhodě, proto musejí být nespravedliví.

Přesto: přes už třetí dopingový případ na letošní Tour se nad francouzskými silnicemi vznáší lehce optimistický pohled, že letošní závod je přece jen o něco čistší než ten loňský. Protože závod, při kterém by nikoho nepřistihli, by byl mnohem podezřelejší než ten, ze kterého vyloučí třeba dvacet cyklistů.

Témata: Tour de France

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...