Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čechův překlep

Sport

  13:24
LONDÝN - V jedné televizní reklamě si Petr Čech před ránou soupeřova útočníka navolí směr a rychlost a poté střelu bravurně lapí. V opravdovém životě ale takovou suverenitou neoplývá, občas se při „výběru“ přehmátne, a na jeho kontě se množí drobnější i větší chybičky.

Čech po zápase s Tureckem. foto: AFP

Uvadá snad forma hvězdného brankáře? Padá muž, kterého před sérií nepříjemných zranění titulovali nejlepším gólmanem světa, do průměru?

Tak dramatické to nebude. Čech zůstává vynikajícím brankářem, jen mizí poněkud uměle vytvořená aura dokonalosti. Po několika senzačních sezonách je každá hrubka, které se dopustí, zřetelně vidět, fanoušci ji rozebírají ze všech stran. Pokud Čech neupadne do osidel namyšlené ukřivděnosti, tak je to dobrá zkouška, jak projít až na trůn nejlepšího fotbalového brankáře planety. Aktivních let na to má český gólman ještě dost. Tak aby se nedopouštěl „překlepů“ s gólovým trestem.

Témata: Petr Čech

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...