6. listopadu 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparťane, roztrhni se! ČT nachystala bláznivý program, už ho upravila

Radost sparťanských fanoušků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost sparťanských fanoušků. | foto: Reuters

PRAHA Česká televize přichystala pro sportovní diváky na čtvrteční večer výživné menu. Zejména ti, kdož přejí Spartě, nebudou vědět co dřív s ovladačem.

Federální derby v Evropské lize by si chtěl, zvláště po bouřích na bratislavských tribunách před 14 dny, nechat ujít málokdo. Kdo nehodlá při šlágru se Slovanem mrznout přímo na Letné, ladí od 20.35 ČT Sport.

Jenže předzápasovému studiu (samotný zápas startuje ve 21:05) vystavila nepochopitelnou konkurenci ČT2. Od 20 hodin odvysílá hodinový historický dokument Naše krev je Sparta.

„Kdo bude chtít stihnout úvodní výkop, rychle přepne k nám. Ale je to minimálně nešťastné rozhodnutí,“ uznal šéf sportovního kanálu ČT Sport Jiří Ponikelský. „Já však program Dvojky nesestavoval,“ odkázal na programového ředitele Milana Fridricha.

Vás snad zajímá studio?

Redakci Lidovky.cz se podařilo získat pouze vyjádření tiskové mluvčí Alžběty Plívové: „Dokument Naše krev je Sparta mapuje celkově tento fenomén světa sportu. Není jen o fotbale a není tedy ani určen pouze pro fanoušky fotbalové Sparty. Se zápasem Evropské ligy Sparta - Slovan Bratislava však jeho zařazení do programu nekoliduje. Naopak, program České televize na sebe navazuje tak, aby nabídl možnost sledovat oba pořady ve vzájemné návaznosti.“

Vyhodnotili tedy snad na Kavčích horách své často kritizované předzápasové studio jako zcela nepotřebné, když nabízí interpretaci návaznosti? Kdepak. ČT ještě stále myslí i na jedince, kteří by o něj stáli a proto nabízí dokument i v reprízách, a to ve velmi „lukrativních“ časech. „Pro ty fanoušky, kteří by chtěli sledovat rovněž předzápasové Studio fotbal, budeme dokument reprízovat, a to hned několikrát. V pátek 7. 11. v 11:45 na programu ČT2 a rovněž ve středu 12. 11. od 16:20, také na Dvojce.“

Mazaný kočkopes

Na poslední chvíli se však televize podle Plívové rozhodla ještě pro jednu reprízu, a to v nejpřijatelnější a zároveň šalamounský čas - hned po konci zápasu se Slovanem na ČT Sport. Tato změna však ještě ani není zanesena v žádném programu a tak se dá očekávat, že kromě čtenářů tohoto textu o ní nebude příliš veliké povědomí. Upoutávky na jistě zajímavý dokument, který tedy nakonec odvysílá v jeden večer ČT2 i ČT Sport, přitom běží již několik dnů.

Říkáte si, nač ty nářky? Vždyť zmiňovaný dokument si budou moct zájemci pustit kdykoliv na bezplatné internetové databázi iVysilani? Jenže kvůli použití archivních záběrů stále není jisté, zda získá ČT na zařazení do své videotéky autorská práva.

Fanoušci věří, že fotbalisté budou mít večer lepší timing než veřejnoprávní televize...

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky