24. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Křetínský našel sparťanskou pravou ruku v politice

Daniel Křetínský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Křetínský. | foto: archivLidové noviny

Nejen to, jak sesadit rozjetou Plzeň z trůnu pro krále nejvyšší české fotbalové soutěže, ale i jak se trvale usídlit v prestižní Lize mistrů, řeší teď na Spartě.

Po loňské sezoně na řadě postů Pražané posílili, změnili roky zažité rozestavení. K tomu si hráči pozvedli sebevědomí zdařilou letní přípravou.

V klubu znovu zavedli pozici generálního ředitele. Tím bude Adam Kotalík, manažer se zkušenostmi z PR (zajišťoval velké reality show TV Nova) i z vrcholné politiky (dělal poradce ministrovi průmyslu a obchodu Martinu Kubovi). V tradičním celku bude jakousi prodlouženou rukou majitele Daniela Křetínského.

Zprava předseda představenstva fotbalového klubu Sparta Praha Daniel Křetínský,...
Daniel Křetinský

A dojde ke změnám.

Kotalík například naznačil, jakým způsobem budou na Spartě řešit přestupy: vždy s dostatečným předstihem a – byť to neřekl přímo – podobně jako v Plzni. Tam byli včas připraveni na odchod Jiráčka, Daridy či na konec Horváthovy kariéry. A tak, když na to skutečně došlo, Viktoria nestrádala...

Sparta chce mít kádr pojištěn stejně. Vždyť ani třiatřicetiletý kapitán Lafata nebude hrát věčně a u mladých talentovaných fotbalistů hrozí odchod do zahraničí. 

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.