12. února 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Vrchol? Možná už přišel. Hokej a fotbal našly vážného konkurenta

Plné tribuny Vysočina Areny při závodě smíšených dvojic v Novém Městě na Moravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plné tribuny Vysočina Areny při závodě smíšených dvojic v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

PRAHA Oba šampionáty, které se budou konat v Česku, si staví laťku hodně vysoko. Jak mistrovství světa v hokeji, tak fotbalové mistrovství Evropy jedenadvacítek chce překonat divácké rekordy.

Zatímco před 11 lety to hokej už jednou dokázal, fotbal bude mít co dělat, aby rekord překonal. Ke cti však organizátorům „malého Eura“ slouží to, jaké ceny nasadili. Dát stokorunu za vstupenku si opravdu mohou dovolit i ti, kteří měsíc předtím budou utrácet tisíce za hokej. Před oběma velkými akcemi stojí navíc jedna další výzva.

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě, který proběhl o víkendu, nabídl špičkovou podívanou a zaujal i televizní diváky – těch sledovalo přenosy dohromady přes dva a půl milionu.

Na tribuny a k trati se vměstnalo přes sto tisíc lidí, což je víc než přišlo na SP v Německu, kde je biatlon nesmírně populární. Ještě před pár lety by to znělo jako bláznovství: hokej a fotbal našly vážného konkurenta.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz