Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobrý Rada nad zlato

Sport

  14:05
PRAHA - Fotbaloví bafuňáři zakončili volbu kouče fotbalové reprezentace tak, jak ji začali: fraškou. Přednost před Jozefem Chovancem dostal překvapivě Petr Rada.

Ivan Hašek. foto: ČTK

Ne že by opačná volba pro národní tým slibovala lepší perspektivu. Nemá ani cenu opakovat stokrát napsané: Rada jako hlavní trenér v žádném klubu nezaznamenal výrazný úspěch, jako reprezentační asistent také ne. Už z útržků jeho vizí (přesvědčit k návratu Jana Kollera, dosáhnout jednoty týmu) si každý udělá o jeho „moderně“ obrázek sám.

Je také zbytečné se rozčilovat nad frontmanem Vlastimilem Košťálem a spol. Konali, jak konají vždy, což je největší potíž českého fotbalu.

Nemělo by se ale zapomínat na toho, který pod záminkou odporu ke Košťálovi odmítl. Ivana Haška si přáli za kouče národního týmu všichni. On ale vycouval. Prý kvůli Košťálovi a spol. nemohl jinak. Mohl. Příští rok frontman končí a rok už by to Hašek jistě vydržel i s Košťálem. Měl by média v zádech a většina fotbalového národa by byla na jeho straně.

Hašek si možná spočítal, že do té doby Rada vše zpacká a on pak přijede jako princ na bílém koni. Tou dobou ale už mohou být vyhlídky na účast na příštím mistrovství světa v trapu. Svým způsobem za to bude moci i Hašek. Třeba se jen bál, že by po pár úvodních porážkách ztratil gloriolu spasitele.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat