8. července 2008 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Dva králové

Nadal se o svou radost hned podělil s rodinou.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nadal se o svou radost hned podělil s rodinou. | foto: AFP

Byl to jeden z těch zápasů, který nadchne i diváky, kteří jinak tenisu příliš nefandí. Stejně jako si řada českých fanoušků pamatuje, kde byli a co dělali, když Hašek a spol. vyhráli olympiádu v Naganu, tak si tenisoví gurmáni vybaví, kde a za jakých okolností sledovali letošní wimbledonské finále.

Šlo totiž o zápas, který překročil tenisové hranice a zařadil Nadala s Federerem mezi sportovní titány typu Michaela Jordana nebo Pelého. Podle Johna McEnroea šlo o nejlepší tenisový zápas všech dob – a "Big Mac“ jinak současné hráče moc nešetří.

Nyní se mezi fanoušky rozhoří vášnivá debata, jestli Federer stále ještě pevně sedí na trůně pro nejlepšího tenistu současnosti, nebo jestli ho z něj nedělním vítězstvím sesadil Nadal. Jedno je jisté: Španěl se bude muset hodně snažit, aby Federera dohnal v počtu grandslamových titulů.

Na jednu statistiku se ale zapomíná: Nadalovi je nyní dvaadvacet let a už vyhrál pět grandslamů. Federer měl ve stejném věku na kontě jen jediné vítězství...

Adam Nenadál, Lidovky.cz