2. září 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Úspěšný víkend. Dva sladké tituly kalí jen televizní prohra

Skifař Ondřej Synek (na snímku z 29. srpna při semifinálové jízdě) se 31. srpna... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skifař Ondřej Synek (na snímku z 29. srpna při semifinálové jízdě) se 31. srpna... | foto: ČTK

PRAHA Pro český sport to byl zlatý víkend. V polovině cesty k Rio de Janeiru daly o Česku vědět dvě hvězdy v olympijských disciplínách.

Prvním hrdinou je Lukáš Krpálek, který překonal všechny domácí legendy a vůbec prvním světovým zlatem pro české judo se postaral o historický zápis. V Čeljabinsku ukázal, jak se pere borec, který je už ve třiadvaceti ikonou nejen českého juda. 

ČTĚTE VÍCE

Druhým je skifař Ondřej Synek, který se vyznamenal již třetím titulem mistra světa, když v Amsterdamu porazil i pětinásobného šampiona Drysdalea. Takhle zase vesluje král skifu. Mimochodem, Drysdale je olympijským vítězem z Londýna, podobně jako Krpálkův semifinálový soupeř Chajbulajev.

Škoda že se podobným úspěchem nemůže pochlubit domácí televize. V Synkově případě sice divákům zpříjemnila nedělní odpoledne, ale o den dříve o Krpálka, jehož útok na zlato se dal očekávat, ani nezavadila. Namísto juda lidé mohli sledovat první finálový den veslařů, kdy nejela jediná česká posádka.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.