16. června 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Éra Růžičky a Hadamczika je pryč, nová tvář může českému hokeji pomoct

Vladimír Růžička na lavičce české reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička na lavičce české reprezentace. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Po deseti letech bude česká hokejová reprezentace zřejmě mít jiného trenéra než Vladimíra Růžičku nebo Aloise Hadamczika.

Vedení svazu, které po Růžičkově odstoupení nyní hledá jeho nástupce, nemá před sebou jednoduchou úlohu. Naopak, bude to mít hodně těžké, aby vybralo muže, za nějž hovoří výsledky a zároveň je opravdovou osobností.

Růžičku měli hráči hodně rádi, s Hadamczikem se postupně také naučili vycházet. Vposledních letech to však vypadalo, že familiérnější vztahy jako by reprezentaci škodily. Trenéři kolikrát láteřili, měnili sestavu, jenže výrazné zlepšení většinou nepřicházelo.

Bude dobře, když se s novou tváří vztahy opět víc zprofesionalizují.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz