Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Tři vítězství. Vrba vždy uměl mužstvo precizně připravit

Sport

  6:00
PRAHA - Utkání v Kazachstánu? Přestože fotbalová reprezentace vyhrála 4:2, byl to nejtěžší zápas v dosavadním průběhu kvalifikace o evropský šampionát 2016.

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba oznamuje nominaci na přípravné utkání s USA a kvalifikační zápas s Nizozemskem. Z povzdálí to sleduje předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. foto: ČTK

Přestože v předchozích duelech svěřenci trenéra Pavla Vrby nastoupili proti Nizozemsku – bronzovému týmu z posledního mistrovství světa – a na horké půdě v Turecku. Přestože oba po bojovném výkonu vyhráli 2:1.

V obou těchto zápasech totiž mohli jen překvapit, i když Turecko se vzpamatovávalo z vysoké porážky 0:3 na Islandu. Vzájemný zápas potvrdil, že Turci jsou co se týče individuálních fotbalových kvalit o level napřed.

V Kazachstánu ale už museli Češi hru tvořit. Očekával se plný bodový zisk i herní převaha. Navíc se museli vyrovnat s časovým posunem, umělým trávníkem a absencí Rosického.

Lukáš Vácha přihrává. Snaží se ho zastavit Aschat Tagybergen.
Daniel Kolář se snaží obelstít Dmitrije Šomka.
Hlavička! Michal Kadlec odvrací vysoký centr.
Jurij Logviněnko (na zemi) v krkolomné pozici. Vlevo na snímku je Vladimír...

Vrba už v Plzni ukázal, že dokáže potrápit favorita. Hráče umí namotivovat a soustředí se na videorozbor soupeře i vlastní hry, u kterého jeho svěřenci sedí hodiny. Však také s ligovým mužstvem smetl Neapol, remizoval s AC Milán, ve dvojzápase potrápil Schalke.

Na reprezentační scéně dokonce dva zmíněné favority porazil a jeho výběr dokázal sebevědomě potvrdit roli favorita v Kazachstánu. Ano, v české hře se objevuje stále řada chyb, na jejich nápravu ale je do samotného Eura dostatek času. O to větší klid čeští fotbalisté mají, když dál vítězí.

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.