Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: FIFA je příliš nenasytná. V touze po penězích vymýšlí nesmysly

Prezident FIFA Gianni Infantino zavítal na volební kongres Evropské fotbalové... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident FIFA Gianni Infantino zavítal na volební kongres Evropské fotbalové... | foto: ČTK/AP

PRAHA Původně se mělo fotbalové mistrovství světa hrát se 48 týmy až od roku 2026, nyní to vypadá, že se novinka může zavést už o čtyři roky dříve. Rada Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) začne o možnosti rozšíření jednat s pořadatelem MS 2022 Katarem.

To by však znamenalo, že k organizaci budou muset být přizvány některé z dalších zemí Arabského poloostrova. Přes výhrady, že týmů už bude na šampionátu příliš, lze chápat touhu každé země mít větší šanci dostat se na něj.

Nicméně aby toho nebylo málo, schválila FIFA také nový formát mistrovství světa klubů – samozřejmě také rozšířený z dosavadních sedmi na 24 účastníků. Přestože se bude konat jen jednou za čtyři roky a nahradí reprezentační Konfederační pohár, zatíží už tak nabitý program nejlepších evropských celků.

Gianni Infantino na kongresu UEFA.
Ruský prezident Vladimir Putin po finále MS ve fotbale: Prezident FIFA Gianni...

Ovšem FIFA si mne ruce, že z ne příliš sledovaného turnaje, který zpestřil až v semifinále a finále evropský velkoklub, se najednou stane prestižní dostaveníčko gigantů zabalené do celosvětového hávu, kde soupeři z Afriky či Asie určitě občas někoho slovutného zaskočí. O publicitu a zájem bude postaráno a tím i o peníze za přenosová práva a další tučné výdělky.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...