1. dubna 2008 8:46 Lidovky.cz > Sport > Názory

Fotbalové manévry

Derby ovlivnilo řádění fanoušků obou táborů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Derby ovlivnilo řádění fanoušků obou táborů. | foto: Michal DoležalČTK

Když se sejdou v Praze, Plzni či Jihlavě neonacisté, maskují cíle svých pochodů průhlednými klišé, třeba tím o „svobodě slova“. Když se ale sejdou fotbaloví chuligáni, veškeré maskovací manévry jsou zbytečné: na webech ultras není tak složité objevit výzvy k bitkám nebo k demolici stadionů -naopak, k domlouvání podobných „radovánek“ takové weby slouží.

Policie měla signály, že velké výtržnosti se chystají i před včerejším derby mezi Slavií a Spartou. V pohotovosti byly stovky policistů a samozřejmě technika. Pomohlo to? Ne. V Podolí zaútočila skupina sparťanů na tramvaj a vytloukla okna. Těžkooděnci pak chuligány doprovodili na strahovský stadion, aby ultras mohli v příjemně načatém odpoledni pokračovat. A že se činili!

Je to stále stejná písnička. Druhý den po fotbalových manévrech se vždy objeví informace, kolik milionů stála poslední pacifikace divokých fanoušků a jede se dál. Řeší se následky, nikoli příčiny. Proč ale policie pořád „žehlí“ problémy, na které svým benevolentním postojem k chuligánům zakládají fotbalové kluby? Odpovědnost by se měla jednoznačně přesunout na šéfy českého fotbalu, protože agresivita ultras je dlouhodobě neléčená rána domácí ligy.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)