24. listopadu 2017 9:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

GLOSA: Kubánská oslava boxu. Bojovat se dá s lehkostí a bez brutálních KO

Exhibiční boxerské utkání výběr Evropy - Kuba. Na snímku Damir Plantič z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exhibiční boxerské utkání výběr Evropy - Kuba. Na snímku Damir Plantič z... | foto: ČTK

PRAHA Ve středu večer patřil Velký sál pražské Lucerny boxerům. Špičkovým boxerům, dlužno dodat. Českým fanouškům se představili proti výběru Evropy kubánští tanečníci, kteří jsou co do zisku medailí z MS suverénně nejúspěšnější zemí planety.

Při galavečeru v Mekce boxu u nás, kde už zápasili v předválečných letech František Nekolný, Vilda Jakš a další legendy tohoto sportu, Kubánci ukázali, proč tomuto sportu dominují.

Mladé evropské dravce ničili technikou, šikovností, rychlými reflexy a kombinacemi, při kterých více než dva tisíce fanoušků v sále často hučelo údivem více než při brutálních knockoutech.

Boxeři z ostrova svobody často působili, že se snad museli s rukavicemi narodit. Zároveň v průběhu návštěvy v české metropoli dokazovali, že jsou nejen skvělými sportovci, ale také lidmi. Neopomněli žádného fanouška, který je požádal o fotku či podpis. 

Když v pondělí na tréninku obdivoval sotva šestiletý klučina trojnásobného mistra světa Lazára Álvareze, ten mu daroval své boxerky, které si právě stáhl z rukou.

Organizátoři akce chtěli galavečerem a celou kubánskou návštěvou ukázat kouzlo a krásu tohoto sportu. Cíl splnili. Mnozí z těch, kteří ve středu odcházeli z Lucerny, měli na tvářích nevěřícné a užaslé výrazy.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky