Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

GLOSA: Morbidní gesto. Na pohřeb Sparty jste si nevybrali ‚fanoušci‘ vhodný den!

Sport

  11:37
PRAHA - Ve čtvrtek dopoledne se česká sportovní obec loučila s legendárním Rudolfem Baťou, někdejším špičkovým hokejovým rozhodčím a dlouholetým fotbalovým funkcionářem, který až do své smrti pracoval také pro fotbalovou Spartu. Nebyla to ale jediná rakev, která se ve spojení s letenským klubem v tento den objevila.

Nepovedené gesto sparťanských chuligánů. foto: Lidovky.cz

Na čtvrteční odpolední trénink doručili sparťanští chuligáni na letenský trávník rakev coby projev nespokojenosti s dosavadními výkony slavného klubu. Svoji výzvu si pro jistotu maskovaní „hrdinové“ také natočili.

A přidali i vzkaz: „Chuligáni Sparty se po posledních nevydařených utkání jak v lize, tak pohárech a celkovému dění v klubu, kam Sparta směřuje rozhodli věnovat vedení klubu netradiční dárek v podobě rakve. Zítřejší zápas se Slováckem tak bude mít o něco větší náboj než obvykle.“

Těžko soudit, co tím rádoby-fanoušci chtěli říct. Do jejich hlav jim nevidím a je otázkou, zda o to vlastně vůbec stát.

Toto gesto hodné projevů chuligánů na Balkáně či jihu Evropy, kde jsou ale na podobné záležitosti s ohledem na místní naturel všichni celkem zvyklí, by bylo za čárou tak jako tak.

S ohledem na zmíněný pohřeb Rudolfa Baťi se dá ale bez přehánění označit za nechutné a odsouzeníhodné.

Za hráče fotbalové Sparty se přišli rozloučit (zleva) Ondřej Zahustel, Lukáš...
Poslední rozloučení s Rudolfem Baťou byl přítomen i Miroslav Pelta.

Vyjádřit nespokojenost s děním v oblíbeném klubu se dá vhodněji a smysluplněji než pošpiněním památky muže, který přes půl století pracoval pro dobro nejen Sparty, ale celého českého fotbalu i hokeje.

Ostatně chování chuligánů už odsoudili na diskuzních fórech „obyčejní“ příznivci letenského klubu. Nyní je řada na hráčích.

Jak se ve večerním duelu 4. kole nejvyšší soutěže proti Slovácku ke svým hooligans zachovají? Půjdou jim po případné výhře poděkovat?

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat