1. prosince 2017 10:44 Lidovky.cz > Sport > Názory

GLOSA: Rusové hází špínu na Rodčenkova. Přitom škůdce mají doma, jmenuje se Mutko

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský ministr sportu Vitalij Mutko. | foto: ČTK/AP

PRAHA V polovině příštího týdne rozhodne nejvyšší vedení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o tom, jak se postaví k účasti ruských sportovců na únorové zimní olympiádě v Pchjongčchangu.

Ani v takto kritické chvíli neztrácí Rusové nic ze své hrdosti a mluví o cíleném útoku na jejich zemi. Sluší se dodat, že vedle hrdosti se v souvislosti s nimi dá mluvit o pokrytectví. 

K situaci kolem státem řízeném dopingu totiž lze číst také komentáře jistého Vitalije Mutka.

Toho stejného Mutka, který byl ruským ministrem sportu v letech, kdy měli jeho podřízení systematicky podvádět. A on údajně o ničem neměl ani ponětí.

Grigorij Rodčenkov.

Grigorij Rodčenkov.

Ano, 19. října 2016 byl Mutko ze své funkce odvolán, ale jen pro to, aby se stal místopředsedou vlády, v jehož kompetencích je shodou okolností sport.

Poslední dva roky Rusové brojí proti bývalému šéfovi moskevské antidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova, kterého označují za zrádce.

Zajímavé, že Mutko nikomu nevadí. Vlastně ani MOV. Přitom jeho odstavením by Rusové nejvíce ze všeho dokázali, že to s nápravou, o které také mluví, myslí vážně.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz