25. června 2008 10:13 Lidovky.cz > Sport > Názory

Halo! Nemáte taky zájem?

Vlastimil Košťál, vládce českého fotbalu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlastimil Košťál, vládce českého fotbalu | foto: ČTK

PRAHA Vyznat se v záměrech Vlastimila Košťála při hledání nového trenéra fotbalové reprezentace začíná být stejně složité jako pochopit kuřimskou kauzu týraných dětí.

Jednou za čas se novinářům pochlubí zájmem zahraničních trenérů, kteří se mu ozvali přes telefon nebo internet. Nejprve Toppmöller, teď Torres a prý mají zájem i další. Zatímco v Česku mu kandidáti ubývají jako na běžícím pásu, ze zahraničí se mu hlásí každý den další a další.

Jmenování nástupce Karla Brücknera je přesto stále v nedohlednu. Buď je to tedy celé jen hra, jak odlákat pozornost veřejnosti a do funkce potichu instalovat Jozefa Chovance, nebo už Košťál neví, kudy kam, a tak čeká, jestli se mu neozve ještě někdo zajímavější.

Pravděpodobnější je bohužel druhá verze, jakkoliv to zní bizarně. Jisté je jen jedno: nový trenér měl být vybrán už před Eurem, čekat na spásu měsíc před startem nové sezony je pozdě. Luiz Felipe Scolari už e-mail psát nebude.

Pavel Kalouš, Lidovky.cz

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
57:54
Mantha bombou minul branku.
57:30
Finové i s ohledem na zakázané uvolnění dlouho nemohli střídat. Z tlaku se vymanili zuby-nehty.
57:15
Reinhart trefil tyčku finské branky!