10. dubna 2008 8:16 Lidovky.cz > Sport > Názory

Handicap šampiónů

Peter Crouch střílí na branku Arsenalu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peter Crouch střílí na branku Arsenalu. | foto: ČTK

LIVERPOOL Po úterním postupu do semifinále Ligy mistrů sklízejí fotbalisté FC Liverpool zasloužené ovace. Jejich vítězná odveta proti Arsenalu nabídla prvotřídní podívanou, vyšperkovanou šesti góly.

 Žádný jiný tým se nyní nemůže pochlubit v nejprestižnější klubové soutěži tak zářivou bilancí jako Benítezova družina. V posledních čtyřech letech se dvakrát dostala do finále, jednou ho vyhrála a není vyloučené, že si příští měsíc opět zahraje o trofej.


Jenže každá mince má dvě strany. V anglické lize zůstává Liverpool trvale ve stínu silné trojice ve složení Manchester United, Chelsea a Arsenal. U "Reds“ by se měli zamyslet, jak tento handicap odstranit. Na dveře už klepe reforma Ligy mistrů. Podle návrhu šéfa UEFA Platiniho není v elitní společnosti pro čtvrtý tým z Premier League místo. Takže Liverpool by žádný úžasný zápas před zraky celé Evropy nesehrál. A uznejte: nebyla by to škoda?

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?