Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: HC Lev. Klub bez identity

Sport

  11:55
PRAHA - Slovenský klub prý má hrát ruskou soutěž v české metropoli. Na hokejové scéně se možná chystá něco, co tu ještě nebylo, ba co víc – co si dosud stěží někdo dokázal jen představit.

HC Lev Poprad. foto: www.hclev.eu

Především proto, že – i když se původně v Česku vzniklý HC Lev dočkal azylu v Popradu – nenašel si pod Tatrami za jediný rok přesvědčivou identitu. Čtyřapůltisícovou halu by nemělo být složité vyprodat. A přitom zdaleka nebývala vyprodaná pokaždé.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pochopitelně že měl Lev celou situaci o to komplikovanější, neboť v tomhle „soutěžil“ s popradským týmem extraligy, ke kterému měla srdce tamních lidí blíž.

Jak by si asi vedl v Praze? Jak by si vedl tam, kde o přízeň diváků musí stále usilovněji bojovat i tak tradiční kluby jako Sparta nebo Slavia? Ta zvlášť by mohla vyprávět, co znamená lákat lidi na hokej do drahé O2 areny.

K TÉMATU ČTETE TAKÉ

Pokud Poprad nezískal vlastní tvář v Popradu, asi těžko získá kotel fanoušků v Česku. Lidé se nejspíš budou bavit duely s atraktivními soupeři, ale stejně to – pakliže Poprad zůstane Popradem – stále zůstane jen jakýmsi představením pro oko nezaujatého diváka.

A kvůli tomu se přece hokej odjakživa nedělal a nedělá…

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...