7. prosince 2008 13:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Herectví je také těžká disciplina

Obdiv Kateřiny má i Roman Šebrle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obdiv Kateřiny má i Roman Šebrle. | foto: ČTK

PRAHA Před kamerou většinou hraje křehké ženy stíhané tvrdým osudem, přesto se občas objeví na místě, kde byste ji nejspíš nečekali. Herečka a zpěvačka Kateřina Brožová se například v létě postarala o čestný výkop posledního fotbalového utkání Viktorie Žižkov ve druhé lize.

„Byl to pro mě zvláštní pocit. I proto, že tam byla spousta lidí a většinou samí chlapi. Říkala jsem si, že nějakou paní z televize nepřijmou, ale nakonec to dopadlo skvěle,“ pochvaluje si herečka, kterou diváci TV Nova pravidelně vídají v seriálu Pojišťovna štěstí.

Brožové klub, který hraje pod televizní věží, přirostl k srdci i proto, že se dobře zná s jeho šéfem Luďkem Vinšem. „Zaujal mě tam třeba Petr Švancara. Kromě toho, že je to dobrý fotbalista, má také dar umět pobavit diváky. Výsledek to sice neovlivní, ale srdce diváků ano,“ chválí žižkovského útočníka. Kromě Švancary má Brožová ještě další favority. „Velmi obdivuji Romana Šebrleho nebo Katku Neumannovou, i když už nezávodí. Ale před jejími výkony se dál skláním. Třeba proto, že je to žena a že se dokázala i během kariéry stát maminkou,“ tvrdí herečka. Na sportovcích nejvíc obdivuje vytrvalost a vůli. „V tom je to podobné s herectvím, protože i tam musíte dokonale zvládnout své psychické i fyzické síly. Možná se to nezdá, ale i herectví je docela těžká disciplina,“ usmívá se Brožová.

Sama ví, o čem mluví, od malička totiž hodně sportovala. „Jestli považujete rybaření za sport, pak jsem byla vedena ke sportu,“ mávne rukou. Ve skutečnosti jako malá jezdila na koni, jen v posledních letech se už musí šetřit. Před pěti lety si totiž při automobilové nehodě poranila krční páteř. „Dávám přednost sportům, které jsou spojené s přírodou. Posilovny a tělocvičny, to není nic pro mě,“ vypráví Brožová.

Důkazem, že má ke sportu opravdu blízko, je ostatně i devět let stará vzpomínka. V roce 1999 moderovala slavnostní vyhlášení ankety Fotbalista roku, kterým se tehdy stal Jan Koller. Brožovou prý tehdy zaskočila výška dlouhána ze Smetanovy Lhoty, ale na ostatní hráče si nepamatuje. „Byly to hrozné nervy. Strašně jsem se bála, abych se nepřeřekla. Stalo se mi to totiž na zkoušce, kde jsem řekla, že jsme na vyhlášení ankety Hokejista roku. Ale dopadlo to dobře,“ vzpomíná se smíchem.

Najdete na Lidovky.cz