31. prosince 2008 10:43 Lidovky.cz > Sport > Názory

Hlásali 'Košťál ven!' A dočkali se

Dočkali se!  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dočkali se! | foto: kostalven.cz

PRAHA Fankluby fotbalových funkcionářů se v Česku obvykle nevyskytují. Odcházející místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál ale vyvolával natolik silné emoce, že se naopak sdružovali jeho odpůrci.

Iniciativa „Košťál ven“ vznikla spontánně mezi fanoušky po skandálním závěru ligové sezony 2005/06, který provázelo několik podezřelých výsledků.

Po Košťálově oznámení, že odejde ze své poslední svazové funkce, mohli její členové začít slavit. A také uvažovat o tom, že svoji činnost ukončí. „Mise splněna. Ještě nedávno nejmocnější muž české kopané se ze dne na den stane řadovým fanouškem (i když má raději kulečník a curling),“ ohlásili na svých stránkách kostalven.cz.

Životnost projektu se i tak prodlouží minimálně o půl roku. „Doména je zaplacená minimálně do léta. Problémy českého fotbalu stejně nejsou jen o panu Košťálovi, podobných lidí je tam víc,“ připustil Pavel Ott, jeden z tvůrců stránek, že heslo Košťál ven neztratí na aktuálnosti.

Na rozloučenou se Košťál dočkal políčku za kritiku chybujícího brankáře Petra Čecha. Na otázku, jakou cítí zodpovědnost za letošní neúspěch na Euru, v létě řekl: „Mně ten balon na lajně z ruky nevypadl...“ Lidé z iniciativy „Košťál ven“ ho nyní opravili: „Tak vidíš, Vlasto, nakonec ten míč vypadl z ruky i tobě... Snad už nadobro!“