24. června 2008 10:21 Lidovky.cz > Sport > Názory

Hledá se košťálovec

Ivan Hašek,muž který odmítl Košťálu nabídku stát se reprezentačním trenérem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek,muž který odmítl Košťálu nabídku stát se reprezentačním trenérem | foto: ČTK

PRAHA Ať už šlo trenéru Ivanu Haškovi o cokoli, když se v neděli scházel s místopředsedou fotbalového svazu Vlastimilem Košťálem, svým odmítnutím se mu podařilo z volby reprezentačního kouče vytvořit dosti kontroverzní jev.

Za současného vedení nechci národní tým vést, protože reprezentace je příliš spojená s lidmi ze svazu, tak vysvětlil Hašek, proč dal Košťálovi košem. Jinými slovy vlastně řekl, že kdo má výhrady k práci současného vedení, které nenašlo sílu zatočit s korupcí a které se drží zatuchlých pořádků, měl by post reprezentačního trenéra odmítnout.

Čili ten, kdo ho nakonec přijme, bude v očích veřejnosti košťálovec, kolaborant, který upíše duši fotbalovému ďáblu. Není divu, že se na takovou židli nikdo příliš nehrne. Peníze za funkci jsou hezká věc, ale veřejná prestiž místa, které se nazývá "trenér české fotbalové reprezentace“, klesla po víkendu kamsi na úroveň fotbalové trafiky.

Martin Prachař, Lidovky.cz
Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz