18. prosince 2008 12:50 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak se vyhnout panice

Dvě ikony českého hokeje Martin Straka a Jaromír Jágr už si v nároďáku spolu nezahrají. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvě ikony českého hokeje Martin Straka a Jaromír Jágr už si v nároďáku spolu nezahrají. | foto: ČTK

PRAHA Nejen banky a automobilky zažívají těžké časy. I sportovním světem v posledních týdnech čím dál tíživěji obchází strašidlo ekonomické krize. Vzduchem se vznáší nepříjemné tušení. Kdy se kompletně sesype fotbalový či hokejový byznys?

Snad ještě není tak zle. Na finanční obloze se zatím stahují mraky, kromě toho se nic vážného neděje. Všechny soutěže pokračují podle plánu, dál padají góly, překonávají se rekordy a hvězdy pobírají milionové platy.

Zdánlivým klidem by se ale neměly nechat zodpovědné osoby ukolébat. Sport rozhodně není autonomní oblastí, naopak je silně závislý na přísunu prostředků zvenčí. Proto se dá čekat, že recese na stadiony určitě dorazí, i když možná s mírným zpožděním. Vhodný recept tedy zní: na krizi se připravit s předstihem. Je to lepší než začít dodatečně panikařit.

Najdete na Lidovky.cz