20. října 2010 13:01 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Co je šance, najdou ve slovníku

FC Baník Ostrava - FK Teplice (Adam Varadi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Baník Ostrava - FK Teplice (Adam Varadi) | foto: ČTK

OSTRAVA S nadějí vítáme opadávající listí a ranní mrazíky. Nejde nám ani tak o blížící se Vánoce, jako o zimní přestupové období. Pokud naše vedení do jarní části sezony přivede na Bazaly střelce, který umí používat obě dolní končetiny a zvládne střelu umístit alespoň do dolu v Michálkovicích, můžeme záchranu považovat za jistou.

Nyní totiž do útoku stavíme buď hráče, kteří by si výraz "šance" nejdřív potřebovali najít ve slovníku cizích slov, než by se do nějaké zkusili dostat. Anebo tam máme Zehera, který odmítá trefit branku i v případě, že mu brankář soupeře hodí balon přímo pod nohy. Co je nám platné, že Robo bere porážku 2:1 v Budějovicích na sebe... 

Hlavu si přece popílkem od začátku sezony posypal už celý Baníček od majitele až po trávníkáře a lepší výsledky to zatím nepřineslo. Aby si na nás sebevědomí hojil pseudotým, který dosud vyhrál jen každý šestý zápas, to už je na ostravské nervy mučené smogem trochu moc.

Nepřehlédnětě

Pochvalme aspoň jednu drobnost – všichni chachaři, kteří o víkendu trpěli podívanou na Zeherovu show na Střeleckém ostrově, dostanou lupeny na následující nedělní mač s Jabloncem zadarmo. Věrní fanoušci si to samozřejmě zaslouží. Stejně jako by si zasloužili, aby se Baník v tabulce pohyboval o nějakých jedenáct příček výše.

Gratulace míří do Plzně, její série je ohromující. A jedním dechem dodáváme: Upřímnou soustrast. Viktorka přišla v neděli ovůdce svých fanoušků. Věrných synků, kteří svůj klub doprovází až na druhý konec republiky, není nikdy dost.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz