25. května 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Nechali body tam, kde měli

Ostrava - Bohemians (Zleva: Radim Řezník, Jan Moravec) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava - Bohemians (Zleva: Radim Řezník, Jan Moravec) | foto: ČTK

OSTRAVA Nestává se často, že bychom mohli Baníček pochválit za prohru. Výsledek 1-3 v Plzni je však právě takovou příležitostí. Ne že by nám hoši v modrobílém udělali předvedenou hrou nějakou zvláštní radost. Hráli tužku, jak se taky sluší pro dlouhodobě decimovaný mančaft, který přijel odehrát zápas na půdě vedoucího mužstva.

Šanci jsme si nevypracovali žádnou a nulu na kontě vstřelených branek nemáme jen díky komickému vlastenci domácího Limberského. Plzeň si výhru jednoznačně zasloužila i přesto, že druhý gól do naší sítě dala ze zjevného ofsajdu. Nehodláme Baníkovce chválit ani za to, že vůdčí roli na trávníku přenechali oplácanému stařečkovi Horváthovi. Když máme v sestavě tolik mladých vlčáků, někdo by ho asi uběhat měl.

Jde ale o to, že jsme snad poprvé v sezoně odevzdali body tam, kde bylo potřeba. Plzeň díky nám může slavit historický titul a to znamená, že ho nevyhraje protežovaná parta bolševických cirkusářů, kteří kradou jméno slavnému řeckému městu Sparta. Spolupodíl na zostuzení a zneuctění tohoto pseudoklubu je snad jedinou radostí, kterou nám naši chlapci letos dopřáli.

Možná měl stejnou snahu i trenér Marko, když poslepoval sestavu převážně z nezkušených mladíků. Snaha by to byla sympatická, děsí nás ale, že nenastoupil Neves. Pokud to znamená, že příští sezonu u nás tenhle Kapverďan hrát nebude, můžeme si hodit mašli. Jako ostatně poslední dobou každý rok, kdy nám z Baníku odcházejí nejlepší hráči, za které nikdo nehodlá vodit plnohodnotnou náhradu.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš, Lidové noviny

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.