18. srpna 2010 15:05 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Necpěte nám, co projde u Slavie

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava (Lukáš Hejda a Adam Varadi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava (Lukáš Hejda a Adam Varadi) | foto: ČTK

OSTRAVA Divné novinky nám přes žurnalisty vzkazuje trenér Koubek. Prý je na nás Olomouc až příliš silné mužstvo. Prý nemůžeme hrát o titul. Prý se mančaft mění, přebudovává a kdesi cosi. To jsou tedy kydy, které by možná prošly u fanoušků Hradce nebo Slavie. Ale my jsme Baník!

Vymlouval se Ferguson v Manchesteru, že potřebuje čas na přestavbu po odchodu Kristiána? Bude se vymlouvat Mourinho v Realu? Kdepak, i kdybychom se transformovali jak digimoni, provinční hošánky z Hané musíme na Bazalech drtit rozdílem třídy. To už by nám Koubek příště mohl tvrdit, že nemáme snad ani na Opavu.

Nic to nemění na tom, že kouč zaslouží dík za to, jak se naši chlapci snaží hrát ofenzivně. Šenky se konečně trefil, příště to tam spadne i dalším. Ale jako bývalý brankář by si Koubek měl všimnout, kde nás tlačí bota. Sám přiznal, že za druhý gól Olomouce může Daněk. Že je ale náš gólman při vybíhání na centry jistý pomalu jak ten český synek z Chelsea, jsme viděli už na Letné.

Přitom právě tam si mohl náš brankář vzít příklad z kolegy - stará Blažková se nehýbe nejen při centrech, ale ani při střelách na bránu. Škoda že toho tentokrát příbramští hoši víc nevyužili. Rudochům navíc pomáhali sudí, takže -kde byl Jarda Starka? Jestli se stará o uprchlíky ve Švýcarech víc než o náklep spartě, zaslouží vynadat.

Na škodováky do Boleslavi nejedeme v nejlepší formě, ale vyhrát se tam musí. Přece nám hoši na výročí příjezdu tanků nechtějí připravit příšerný zážitek - potom by se Nejlepší u nás plácal v tabulce někde mezi Ústím a Slováckem.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz