Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Nestojíme o žádnou grotesku

Sport

  20:00
PRAHA - Klub FC Baník už neexistuje, směle se můžeme přejmenovat na Samaritánský klub ostravských psychoterapeutů. Tepličtí fotbalisté byli minulý týden k smíchu celé střední Evropě, když od tragických sešívaných, stále ohrožených sestupem do druhé ligy, dostali čtyřku.

Olomouc - Baník Ostrava. foto: ČTK

A jak zareagují naši synci v modrobílých barvách? Nechají si na oplátku dát čtyřku od Teplic, aby to plejerům ze Stínadel nebylo moc líto. Pro pojištění úspěchu se nechá jediný baníkovec, který se dostal na dostřel branky soupeře, vyloučit tři minuty po začátku druhé půle. Famózní představení!

Trenér Marko měl však pro svoje svěřence slova uznání. "Zápas z naší strany chvílemi vyzníval jako groteska," pravil po zápase lodivod Baníku. Jsme rádi, že se náš kouč pobavil jako při sledování Laurela a Hardyho, nicméně duše ostravských fanoušků by více plesaly při poněkud odlišných výsledcích. V kabině prý za své vyloučení dostal sodu mladý bek Šmejkal. Nechceme nijak obhajovat jeho klukovinu, ovšem sáhnout do svědomí by si především měli naši zkušenější hráči. Například spoluaspiranti na titul Nejzbytečnější forvard ligy Zeher se Šenkeříkem.

Proti Teplicím se vystřídali oba, ani jeden nepředvedl nic. Zejména jim můžeme děkovat, že v tomto kalendářním roce střílíme v průměru úžasného čtvrt gólu na zápas.

Ostravané mohou tedy být hrdí jen na jiné svoje synky. Borci z naší ZOO konečně přivedli krkavčí matku k rozumu a první slůně narozené v České republice může konečně sát mateřské mléko od své rodičky. Gratulujeme.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autoři:

Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!
Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS proběhne ve dnech 20. až 22. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jeho letošní ročník bude výjimečný...