• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Ostrava - Bohemians (Fernando Neves)

Ostrava - Bohemians (Fernando Neves) | foto: ČTK

Názor

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Porazit Ústí? Hráči řekli ne

Sport
  •   13:59
OSTRAVA - Hráči živení klubem vystupujícím pod názvem Baník Ostrava se v sobotu odhalili v plné nahotě. Rozumí se samo sebou, že šlo o odhalení navýsost nemravné. Současní Baníkovci nenávidí své fanoušky. Jak jsou naši plejeři nenávistní, tak jsou i vynalézaví. Půl sezony nás přesvědčují o tom, že máme nejimpotentnější útok ve střední Evropě.

Když se forvardi proberou a střílí konečně akceptovatelný počet gólů, začne stávkovat obrana. Přijít o dvoubrankové vedení v Jablonci, to se ještě dalo přežít. Ale nechat si na posvátných Bazalech vstřelit od bezzubého Ústí dva góly v posledních pěti minutách a remizovat 3:3... Zde už je namístě chlapce podezírat, že studují materiály inkvizice o mučení.

Hrstka nejvěrnějších fandů chtěla o víkendu maličkost. Výhru nad komickým nováčkem, která by zajistila prvoligovou účast i pro příští sezonu. Naši hráči ale řekli jasné a kategorické NE.

Jejich promyšlená zlomyslnost dokázala nemožné: snad poprvé kouč Marko po zápase nejásal. "Takovýto fotbal se pod mým vedením nehraje," hřímal po příšerném závěru navzdory tomu, že pod jeho vedením se hraje právě jen příšerný fotbal. Pokud se ale kolapsem v závěru hráčům podařilo Markovi naznačit, že remízy a prohry nejsou pro Ostravské přijatelné, díky za to.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autoři: Lidové noviny