Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Stále oslabení. Z trenérovy vůle

Sport

  20:00
OSTRAVA - Po střelecké mizerii za sebou máme už druhý třígólový zápas. Tentokrát tři branky na vítězství nestačily, z Jablonce si odvážíme jen plichtu. A někdo by za ni zasluhoval nabančit. Tak snadné vedení 2:0 na hřišti soupeře nedostaneme příštích 20 let. Brankář domácích si pro první desetiminutovku klidně mohl obléct dres Baníku, jeho kiksy se podepsaly pod obě branky.

Ostrava - Bohemians (Zleva: Dominik Kraut, Martin Cseh) foto: ČTK

Počet gólů tou dobou přesně odpovídal počtu přesných přihrávek Ostravy na útočné polovině. O chvíli později jsme přidali třetí přesnou přihrávku před vápnem soupeře a vypracovali si první brankovou příležitost zápasu. Jinak výborně hrající Kraut tutovku trestuhodně zazdil.

Vzápětí se na hřišti začalo odehrávat něco příšerného. Baníkovci zcela vyklidili pole, k tomu se zranil Fantiš a v našem vápně začalo nefalšované peklo. Našeho geniálního trenéra napadlo, že natrénuje hru v oslabení, a posledních patnáct minut poločasu ignoroval žádost Fantiše o vystřídání. Když během této čtvrthodiny Jablonec srovnal na 2:2, byl Marko asi jediný, koho to překvapilo.

Fantiš do druhé půle nastoupit nemohl, ale protože kouče neuspokojila hra v deseti v závěru poločasu, poslal na hřiště Zehera a pokračoval trénink oslabení. Remízu 3:3 můžeme nakonec považovat za šťastnou. Zvlášť když Marko po mači přiznal, že snajpra domácích Lafatu ani nenechával bránit, protože takhle geniální útočník si může dávat góly, kdy chce.

Vážně chceme tak moc, když požádáme o trenéra, který postaví jedenáct hráčů a bude si všímat nejlepšího střelce soupeře?

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...