11. května 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Stále oslabení. Z trenérovy vůle

Ostrava - Bohemians (Zleva: Dominik Kraut, Martin Cseh) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava - Bohemians (Zleva: Dominik Kraut, Martin Cseh) | foto: ČTK

OSTRAVA Po střelecké mizerii za sebou máme už druhý třígólový zápas. Tentokrát tři branky na vítězství nestačily, z Jablonce si odvážíme jen plichtu. A někdo by za ni zasluhoval nabančit. Tak snadné vedení 2:0 na hřišti soupeře nedostaneme příštích 20 let. Brankář domácích si pro první desetiminutovku klidně mohl obléct dres Baníku, jeho kiksy se podepsaly pod obě branky.

Počet gólů tou dobou přesně odpovídal počtu přesných přihrávek Ostravy na útočné polovině. O chvíli později jsme přidali třetí přesnou přihrávku před vápnem soupeře a vypracovali si první brankovou příležitost zápasu. Jinak výborně hrající Kraut tutovku trestuhodně zazdil.

Vzápětí se na hřišti začalo odehrávat něco příšerného. Baníkovci zcela vyklidili pole, k tomu se zranil Fantiš a v našem vápně začalo nefalšované peklo. Našeho geniálního trenéra napadlo, že natrénuje hru v oslabení, a posledních patnáct minut poločasu ignoroval žádost Fantiše o vystřídání. Když během této čtvrthodiny Jablonec srovnal na 2:2, byl Marko asi jediný, koho to překvapilo.

Fantiš do druhé půle nastoupit nemohl, ale protože kouče neuspokojila hra v deseti v závěru poločasu, poslal na hřiště Zehera a pokračoval trénink oslabení. Remízu 3:3 můžeme nakonec považovat za šťastnou. Zvlášť když Marko po mači přiznal, že snajpra domácích Lafatu ani nenechával bránit, protože takhle geniální útočník si může dávat góly, kdy chce.

Vážně chceme tak moc, když požádáme o trenéra, který postaví jedenáct hráčů a bude si všímat nejlepšího střelce soupeře?

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš, Lidové noviny